Prihlásiť sa
04
Máj

O Saabim Blogu

Written by admin. No comments Posted in:

Saabim blog vznikol ako potreba písať o našich autách, o Saab. Donedávna nebolo mnoho slovenských stránok, ktoré by by sa venovali len tejto svetoznámej automobilke, ktorá v posledných rokoch prešla tažkým obdobím pádov a svojho znovuvzkriesenia.

Saab, svojím spôsobom zvláštna značka je, vzhľadom na zverejnené ankety, kto s týmito autami jazdí, príkladom sveta inovácií a technického rozvoja v automobilovom priemysle. Či už boli švédske autá synonymom bezpečnosti (podobne ako Volvo), či už boli nositeľmi technických vylepšení, použitých v sériovom vyhotovení. Saab bol a vždy bude značkou nekonvenčných ľudí, ktorých nie je možné zaškatuľkovať.

Svetoznáme osobnosti motoristického športu preslávili značku na mnohých svetových motoristických podujatiach, čím sa Saab dostal do povedomia širokej verejnosti a slávil najmä v 70 tych až 80 tych rokoch minulého storočia, výrazné predajné úspechy na našom kontinente, ale aj v zamorí a to najmä v USA. Najmä v USA je množstvo priaznivcov týchto špecifických elegantných a spoľahlivých áut, ktorí ich podnes používajú k plnej spokojnosti. Najväčšími trhmi v Európe boli a sú podnes, najmä Anglicko a Holandsko. Po mnohých problémoch pod vedením GM stratil na lesku nemecký trh, aj vďaka zdatnej konkurencii nemeckých automobiliek.

V súčasnosti sa obchodná politika Saabu posúva ďalej do Ázie, ako aj výhľadovo do Južnej Ameriky. Ako budú vyzerať obchodné bilancie, ukáže predaj automobilov v tomto roku, či budúcom, najmä ak sa postaví na nohy, po čiastkovom výpadku, vďaka odstavenej výrobe. Saab má prepodklady dosiahnuť úspech spoločne so svojimi novými obchodnými partnermi.

Saab žije, síce dnes veľmi ťažko, hlavne kvôli finančným problémom, ktoré nie sú podnes vyriešené, ale všetci sú presvedčení, že sa podarí značku zachovať, cieľavedomo budovanými novými obchodnými vzťahmi, sa bilancia značne zlepší a Saab sa vráti natrvalo do pozornosti motoristickej verejnosti na celom svete.

To bolo všetko do júna 2012. Dnes, v súčasnosti už je “torzo” Saabu majetkom spoločnosti NEVS, ktorá ho získala z konkurzného konania a mieni pokračovať vo výrobe Saabu, ale elektricky poháňaného Saabu.

Ale život ide ďalej a NEVS revidovalo svoje predsavzatia, najmä čo sa týka výroby len čisto elektromobilu. Dostupné informácie potvrdzujú, že by sme sa mohli dočkať klasického benzínového Saabu, ako aj hybridu, kde alternatívou by bol plyn. Predsavzatia, týkajúce sa obnovenia výroby, vravia o roku 2013. či sa to firme podarí, na to si ešte zopár mesiacov budeme musieť počkať.  Píše sa december 2012.

 

 

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.