Prihlásiť sa

Pán Alphan Manas, majiteľ spoločnosti Brightwell Holdings, vo svojom blogu, uviedol príčinu stiahnutia svojej ponuky na odkúpenie automobilky Saab. Ako dôvod je uvedená “hra GM so záujemcami”.

Pán Manas, ktorého si veľmi vážim za jeho skutočne seriózny prístup k príprave ponuky na odkúpenie Saabu, v blogu uviedol:

“Vďaka GM me boli povinní stiahnuť náš návrh, pretože sme pokazili hru GM. GM na základe rozhovorov bolo ochotné nám pokytnúť výrobu Saab 9-4X v Mexiku, najprv nám poskytli akceptovateľnú cenu za výrobné prostriedky vo výške 74 miliónov dolárov, potom neskôr povedali SORRY, čo pre nás znamenalo nie. Stále sa rozprávalo, o ich serióznosti k prichádzajúcim ponukám, do doby, keď sa ich hovorca McCain vyjadril, že Saab nebude ponúknutý nikomu, resp. že ho GM nepredá. Že vďaka tomu príde k strate tisícov pracovných miest a za túto stratu, nebudú zodpovední. Švédska vláda tlačila na GM, aby konalo. Našim príchodom sme im hru prekazili. Následne sa stalo Volvo ďaľším účastníkom hry, deliacej Saab na časti: Ponuka od Volvo“.

Toľko pán Manas k “spolupráci s GM”.

Ostáva sa len poďakovať za všetkých, čo sme verili, že sa Brightwell Holdings podarí dokončiť rokovania úspešne, menovite pánom Alphanovi, Zamier Ahmedovi, ako aj celému tímu Brightwellu, za ich snahu pomôcť zachrániť Saab.

Ďakujeme – Thank you very much – Cok tesekkur ediyoruz.

Pozn.Je smutné vidieť, ako sa Švédsko ľahkovážne zbavuje svojou nečinnosťou, resp. nečinnosťou vlády, jedného zo svojich imidžových klenotov. Všetkým je naprosto jasné, že Saab by nikdy nemohol ohroziť obchodné ciele spoločnosti, ktorá sa pohybuje vo vysokých číslach u svojich ziskov, ktorá predáva státisíce áut po celom svete. GM svojim postojom iba dokázalo a potvrdilo dojem, že im nikdy o Saab ako taký nešlo, že potrebovali len získať technológie a že ich podnikanie v Európe neobsahuje žiaden etický rámec, ktorý je vhodné dodržiavať. Na margo problémov Saabu som pred dvoma rokmi poukázal na pravdepodobný pád automobilky Opel, potom, čo GM z nej vyžmýka, čo sa dá a pustí ju k vode. Nemecká vláda život Opla predĺžila zaplatením pár miliónov EUR, posunuli sa len o rok. A závody Opla sú v dnešnej dobe pred uzatvorením a čaká ich osud Saaba. Ďaľším adeptom na vybrakovanie v budúcnosti vyzerá byť Peugeot. Mali by sa Francúzi rýchlo poučiť, s kým majú tú česť, kto bude ich prípadným hrobárom, ak automobilku predajú GM!

Alphan Manas

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.