Prihlásiť sa

Exkluzívny rozhovor pre Just-Auto poskytol starosta mesta Trollhätan. Verí, že existuje reálna šanca na záchranu autombilky a hlavne sa spolieha na čínskych investov, s ktorými už viackrát Saab rokoval. Podľa jeho vyjadrenia, Youngman alebo indická MAHINDRA & MAHINDRA môže zachrániť Saab do konca budúceho mesiaca.

Starosta Paul Akerlund, je tiež predseda rady v Trollhättane, kde sídli Saab. Zástupcovia čínskej spoločnosti prišli do Göteborgu tento týždeň v pevnej viere obnoviť rokovania s konkurznými správcami Saabu, v snahe oživiť proces, na ktorom pracuje 55 právnikov od úpadku automobilky v decembri minulého roka.

Trollhättan ako mesto má okolo 50.000 obyvateľov, ktorí čelia problémom spojených so zánikom Saab, kde je stratených takmer 4000 priamych pracovných miest, ale aj iné odhady uvádzajú celkový počet prepustených zamestnancov nie menej ako 10.000 ľudí, vrátane dodávateľského reťazca.

Ale Akerlund, ktorý pracoval v Saabu 32 rokov, vrátane 19 rokov vo funkcii predsedu únie IF Metall, je presvedčený, že celá automobilka by mohla byť predmetom ponuky na prevzatie. Problémom podľa neho je len nie veľmi dobrá komunikácia konkurzných správcov. Taktiež je pre mnohých nová informácia, že Saab sa skladá z 25 spolupracujúcich firiem.

Novinárom povedal: “Stále si myslím, že sa niečo dozvieme do konca apríla – Naozaj si myslím, je šanca na záchranu spoločnosti.” Stretol som sa so zástupcami firmy Youngmanom niekoľkokrát a myslím, že sú schopný pomôcť. “Pracovali veľmi, veľmi tvrdo po celý čas, aby realizovali kúpu Saabu. Videl som veľa plánov – realistických vo svojom myslení “. Starostove presvedčenie podporila návšteva Youngmana vo Švédsku, keď s ním prišli aj zástupcovia z Bank of China.

“Myslím, že vedia, čo robia,” dodal starosta.

Skrátené, prevzaté z Just-Auto

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.