Prihlásiť sa
29
Február

Saab sa nedarí predať a asi sa predať v celku ani nepodarí. Ako bolo viackrát spomínané, najväčším problémom je GM. Nielen že nemá záujem o spoluprácu, ale vôbec nemá záujem na existencii Saabu. Odstúpenie firmy Brightwell Holdings totiž dalo najavo, že sa Brightwell nedá vydierať zo strany GM. A Švédsko sa len prizerá.

Predaj v roku 2010 bol špekulatívnou akciou, len aby GM získal peniaze z odpredaja, lebo samotná likvidácia spoločnosti tiež niečo stojí. O Saab nebol záujem už v roku 2002. keď boli prvýkrát spomenuté problémy a skutočnosť, že o Saab je slabý záujem v radoch manažérov GM. Celé desťročie tak GM mohol pracovať na jeho postupnom vykradnutí, ktoré viedlo k jeho likvidácii.

Ako inak si vysvetliť postoje GM, ktoré so svojim predajom miliónov áut po celom svete, má strach z trpaslíka, s ročným objemom okolo 50 tisíc áut…. Vidieť, že ide len o rozobratie technológie, za malé peniaze sa dostať k podstate.

Pozoruhodné je, že Švédska vláda, Švédsko ako spoluvlastník, dovolil, aby sa Saab dostal až ku koncu svojej cesty, svojim nič nerobením, nekonaním v čase, keď sa ešte čo to, dalo zachrániť.

GM kúpilo podiel v Peugeote, ďaľší úlovok budúcnosti……???

Tak ako je to vyššie popísané, tak to asi je aj v skutočnosti. Môj a asi nielen môj názor a pohľad na vec.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.