Prihlásiť sa

Brightwell, “Rokujeme s GM”

Brightwell Holdings je veľmi blízko predloženiu ponuku pre kúpu Saabu a taktiež rokuje s GM kvôli dohode. Sme na ceste vpred, povedal Zamier Ahmed pre agentúru TTELA. Spoločnosť má takmer ukončenú vlastnú analýzu konkurznej podstaty a komunikácia pokračuje.
Rokovania prebiahujú v Londýne, ako aj vo Švédsku a plánuje sa ďalšiu cesta do Švédska. Plán sa nemení, Brightwell je za kompletné riešenie a výrobu v Trollhattan Saab. Ďalej povedal: Nie je dôvod ju meniť miesto, keď už máme prvotriednu továreň. Koľko bude zamestnancov, to si môžeme len domyslieť, lebo bude samozrejme záležať na tom, ako sa dohodne spustenie výroby, ale aj kedy to bude, ideálny stav by bol, t.j. aj výroba áut Saab 9-4X a 9-5, aby sa dalo začať s výrobou čo najskôr. V prípade Phoenixu, zahájenie výroby bude trvať niekoľko mesiacov.
Počet zamestnancov bude tiež závisieť od toho, či a aká bude podpora zo strany švédskej vlády. V tomto smere som veľmi optimistický. Okrem toho je potrebné vykonať prehodnotenia pomocou veľmi veľkého tímu, čo samozrejme zahŕňa aj pracovníkov Saabu, odborov a švédskej vlády, atď. Rokovania s GM ohľadom výroby 9-4X a 9-5 prebiehajú a sú veľmi dôverné, ale môžem potvrdiť, že som šťastný, lebo sme sa posunuli vpred.

Vidíte Youngmanovu ponuku ako hrozbu?Nie, to z niekoľkých dôvodov. GM vyhlásil, že neschváli čínskych investorov, s ohľadom na práva k používaným technológiam. Podľa mojich skúseností, konkurz prebieha v niekoľkých fázach, a jednou je vyžiadanie ponúk od zainteresovaných strán. Youngman je tak nadšený, že ma netrápi. My budeme čakať na pokyny od konkurzných správcov.

Brightwell je podľa posledných informácií v hre. Ako povedal Alphan Manas, po skúsenostiach Saabu za posledné obdobie, je potrebné seriózne zvážiť ponuku, lebo ide o veľmi veľkú investíciu, na ktorú každý nemá, lebo kúpa nekončí len samotným aktom kúpy, ale je potrebné aj spustiť výrobu.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.