Prihlásiť sa
02
Február

Švédska dlhová správa – úhradou pôžičky Európskej investičnej banky pre SAAB, výrobcu automobilov sa umožní, ľahší predaj automobilky v konkurze.

Správa dlhu má 217 miliónov eur od Európskej investičnej banky, ktoré využíva Saab a celkový dlh ručiteľa je vo výške 450 miliónov Eur. SAAB jedna z najznámejších značiek vo Švédsku, kvôli neschopnosti vyplácať dodávateľov a zamestnancov, nezaplatením pohľadávky, zastavil výrobu na začiatku minulého roka. Zúčastnené strany spoločnosti sa prenáša, hovorí trval niekoľko možných taliple kontakty.

Mnoho firiem, ako aj čínska Zhejiang Youngman Lotus Group sú pripravené sa uchádzať o Saab a vravia, že sú v kontakte zopár mesiacov, Dagens Industri uviedol, že majiteľ Alpha Manas Brightwell Holdings zo strany tureckej spoločnosti povedal, že návrh bude možné zaslať v priebehu niekoľkých dní. Noviny napísali, ako povedal hovorca z Brightwell – Zamir Ahmed, “že to môže byť za niekoľko dní, možno za týždeň,”. Podľa švédskych médií, taktiež indická Mahindra má záujem o Saab. Avšak, tým, že chce kúpiť Saab s jeho súčasnou produkciou, to je hlavnou prekážkou k povoleniu predaja. GM, bývalý vlastník Saabu, povedal, že novým majiteľom technológiu neposkytne.

Zdroj: Star Gazete

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Serkan Kaan Uygur

    Arkanızdayız Brightwell ;)

    2. Február 2012 at 15:48

You must be logged in to post a comment.