Prihlásiť sa

General Motors (GM) v sobotu prehlásil, že nemôže prijať žiadne z navrhovaných riešení, ktoré boli doteraz predložené, ktoré by pomohli zachrániť švédsku automobilka Saab Automobile, ktorá sa aj naďalej pohybuje na pokraji bankrotu.

V sobotňajšom vyhlásení zaslanom emailovou správou, hovorca GM Cain James uviedol, že nové návrhy “sa výrazne neodlišujú” od predchádzajúcich riešení, ktoré už GM zamietlo.

“Každý návrh sa týkal buď priamo, alebo nepriamo procesu vedenia alebo zmeny vlastníctva spoločnosti takým spôsobom, ktoré by mohli poškodiť GM a jej akcionárov,” povedal Cain.

“Vďaka tomu nemôže GM podporovať žiaden z týchto návrhov.”

V rozhovore pre švédsky denník Svenska Dagbladet (SVD), generálny riaditeľ spoločnosti Saab Victor Muller povedal, že “GM nemá čo povedať” k dohode, v ktorej čínsky výrobca automobilov Youngman získa “nula percent” akcií Saab Automobile.

“Stamovisko zrejme pochádza len z počutia a určené na negatívne ovplyvnenie pondelňajšieho súdneho konania,” povedal Muller pre SVD.

V pondelok bude Okresný súd Vanersborg rozhodovať o tom, či reorganizácia Saabu, by mala byť ukončená alebo predĺžená.

Súd tiež bude skúmať otázky, či Guy Lofalk, súčasný správca vymenovaný súdom pre dohľad nad obchodnou reorganizáciou Saabu, by mal byť odvolaný alebo či bude nahradený Lars Söderqvistom.

Citujúc zdroje vovnútri Saabu, SVD vyhlásilo, že spoločnosť plánuje predstaviť plán na súde v pondelok, kedy švédska automobilka otvorí spoločnosť technologického rozvoja v Holandsku, kde jej polovica bude vo vlastníctve Youngman.

“Nechápem, prečo sa vôbec GM tak vyjadril,” povedal Söderqvist agentúre TTELA.

“Posledný návrh nie je formulovaný tak, aby si vyžadoval schválenie od GM.”

Ak vyhlásenie GM vychádza z nepochopenia, Söderqvist je oprávnený poskytnúť GM všetky informácie, ktoré by potrebovalo.

TTELA

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.