Prihlásiť sa

“Saab 9-5, technicky príbuzný s Opel Insignia, dosiahol dobrý celkový výsledok – 5 hviezdičiek. Je vybavený airbagmi prednými, bočnými, pre vzadu sediacich cestujúcich, ako aj obojstranne účinnými bezpečnostnými pásmi vrátane omedzovača sily na predných sedadlách. Sériové sú aj dôležité bezpečnostné systémy jazdy ESP. Slabinou je ešte ochrana chodcov”, hovoré sa v úvodnom komentári nemeckého autoklubu – ADAC. ( Pozn. ADAC sa nezaprel, že je nemecký, preto sa tam musela objaviť poznámka, že Saab je príbuzným Insignie, najmä keď je to asi naopak – Insignia je vykradnutý Saab )

Testy sú zaujímavé aj z iného pohľadu. Vyzerá to, ako keby pred érou GM, bol Saab absolútne nebezpečným autom. Pritom všetci milovníci švédskych áut ( či už Saab alebo Volvo ) vedia, že autá sa vždy vyznačovali veľkou spoľahlivosťou a najmä vysokou pasívnou bezpečnosťou.

Uvedené sú realizované testy v priebehu jednotlivých minulých rokov. ˇUplné detajlné výsledky testov a hodnotia je možné nájsť na stránkach Euro NCAP – organizácie, ktorá ponúka kupcom a výrobcom realistické a nezávislé hodnotenie bezpečnostných prvkov niektorých najviac predávaných automobilov. Euro NCAP bola založená v roku 1997 a je v súčastnosti podporovaná vládami siedmych európskych štátov, EU komisiou, automobilovými a spotrebiteľskými organizáciami všetkých krajín EU.

Zdroj: ADAC, EEURONCAP

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy