Prihlásiť sa

Európska premiéra nového Saab 9-4X Crossover

TROLLHATTAN, Švédsko, Jan. 7, 2011 — /PRNewswire/
Prvý crossover Saabu, Saab 9-4X bude mať svoju európsku premiéru tento mesiac na na autosalóne v Bruseli ( pozn. v dňoch 15 – 23 januára 2011 ). Spoločne s ním bude v stánku vystavený nový Saab 9-5, ako aj posledná séria Saab 9-3 s naftovým turbomotorom s najnižším obsahom CO2 na jednotku výkonu a prvý elektro model EV Saab 9-3 ePower.

Vzhľadom na predaj aut v Európe od augusta 2010, 9-4X pokračuje novinkou v najväčšej ofenzíve v histórii značky Saab a da tak nezávislej spoločnosti prvýkrát možnosť prístupu na rastúce trhy, s segmente crossoverov. Ponúka progresívny dizajn, pohodlie a všestrannosť, popri výborných jazdných vlastnostiach auta a poskytne čerstvú, alternatívnu voľbu pre zákazníkov v segmente.

Na ukážke, výber 9-3 modelov bude zahŕňať športové limuzíny s ultra-nízkymi emisiami, poháňané naftovým turbo motorom 1,9 litra a výkonom až 190 koní, ktoré dávajú len 119 g / km CO 2 a bezkonkurenčnú úroveň výkonu v segmente kompaktov.

Saab 9-3 ePower je prototyp pre testovacie flotilu 70 vozidiel, ktoré sa budú podieľať na rozsiahlych testoch vo Švédsku v tomto roku. Je to veľké auto s plánovaným dojazdom 200 km, ktorý posúva hranice súčasnej výkonnosti EV.

“V súčasnosti sme spustili najväčšiu ofenzivu nových výrobkov v histórii Saabu,” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Saab Automobile Jan Ake Jonsson. “Uvedenie 9-4X nasleduje po predstavení nového 9-5 sedan práve pred šiestimi mesiacmi a neskôr v tomto roku, bude nasledovať veľmi očakávaný príchod nového Saab 9-5 SportCombi. Bruselský austosalón je pre nás začiatkom veľmi rušného pracovného roku. ”

Jan Ake Jonsson a Saab Automobile predseda Victor Muller sa zúčastnia na tlačovej konferencii na stánku Saabu 14. januára, 10:30.

Zdroj: Saab

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.