Prihlásiť sa

Skočili sme rovnými nohami do nového roku a opäť máme pred sebou vyvstávajúcu otázku, ako to s tými našimi klubmi vyzerá.

Saabklub, akože oficiálny ( použil som pôvodné logo, lebo podľa webu sa nedá určiť to správne ), ktorý má za sponzora i také MaH Bratislava ( oficiálny predajca Saabu, ešte z čias GM, ale aj dnes ), nám nejako fungovať nechce, ten neoficiálny funguje celkom dobre, asi aj práve preto, že sa u nás darí len tomu, čo je spontánne nadšencami organizované.

Puppy Hunters – Dobrovoľné združenie občanov nízkoletiacich v automobiloch značky Saab, zorganizovalo zopár vydarených akcií, aj keď mrzí, že sa nepodarilo zskať viac Saabistov z ostatných častí Slovenska, na tieto podujatia. Či už to bola jazda v okolí Bratislavy, či už opekačka, alebo účasť na zraze u priateľov v Rakúsku či v Čechách, ale aj naša účasť na medzinárodnom stretnutí IntSaab2010 vo Švajčiarskom Interlakene, aj keď iba v zastúpení jedným autom. Pripočítajme k tomu aj nepravidelné posedenia na kofole a pive ( aj keď mnohí len nealko ), plus ku koncu roka 2010 sviatočné stretnutie. Samozrejme, že možno by aj snaha bola, mnohokrát vzdialenosť a financie nepustia, lebo nie všetci si možu dovoliť chodiť stále a všade. Ale i napriek tomu si myslím, že nás mohlo byť na zrazoch podstatne viac.

Oproti tomu, oficiálny Saab klub, zorganizoval v podstate jedno stretnutie, ak nepočítame januárovú “Save Saab” protestnú jazdu mestom, ktorej sa zúčastnili naši z Puppy Hunters Saab Klub, ktorí potom svojou účasťou podporili aj “Save Saab Convoy” vo Viedni.

Mnohí z nás nerozumejú a asi už nechcú rozumieť skutočnosti, nefungovania oficialneho Saab klubu, pretože v iných krajinách sa činnosť vyvíja trošku inak a podpora komunite je tiež iná. Očakávalo sa, že keď Saabclubslovakia spustí svoju novú webovú prezentáciu, že tam bude viac informacii, týkajúcich sa už samotného Saabu na Slovensku, alebo na druhej strane, z činnosti klubu a výhod, vyplývajúcich z členstva. Ani jedno ani druhé sa neudialo a som presvedčený, že na škodu celej “Saabackej” komunity na Slovensku. Pritom nám hodne áut pribudlo, či nových alebo jazdených, priateľov Saabu je podstatne viac, ako tomu bolo možno, ešte v takomto čase pred rokom. Pripravený, či z časových dôvodov, na poslednú chvíľu zorganizovaný zraz, nenaplnil podľa viacerých ľudí(viď komentár na saabinfo.net), očakávania, lebo nedýchal atmosférou, kde možno bolo na vine aj počasie ( teplo alebo príjemne zrovna nebolo ), program, či možno krátka “spanilá jazda” po kruháčoch.

Kedysi nebol problém zorganizovať akciu väčšieho rozsahu, dnes nie sme schopní sa spolu po slovensky dohovoriť. Ak nad tým uvažujeme, že na Slovensku by nebol problém pripraviť medzinárodný zraz, to by sme za súčasnej situácie, asi museli požiadať o podporu u priateľov v zahraničí, možno osloviť Saab priamo vo Švédsku…..

Neostáva nám len dúfať, že sa aj vďaka novým majiteľom áut ( najmä z radov mladších ročníkov ) Saab komunita rozšíri a bude dobre fungovať, tak ako sa na klub patrí, aspoň v jednom z menovaných. Verme, že sa budeme stretávať v hojnejšom počte na spoločných akciách, aj s podporou Saabu, už aj preto, že automobilka aj vďaka svojim priaznivcom opäť nezávisle pracuje.

Príležitosťou je: 1. výročie nezávislosti Saabu od GM,

23. február 2011.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.