Prihlásiť sa

Čínska automobilka pracujúc s Pininfarinom na novom aute, založenom na Saabe, potvrdila svoj záujem o získanie talianskej dizajnérskej firmy.

Ako už priniesli mnohé svetové agentúry a motoristická tlač, čínsky BAIC ( Beijing Automotive Industry Holding Co Ltd ) pracuje s talianskou dizajnérkou firmou PININFARINA S.p.A. na novom modeli auta, založeného na Saabe, keď BAIC získal práva na staršie modely Saab 9-5 a tiež Saab 9-3 od General Motors.

Informácia bola získaná od výkonného pracovníka automobilky, ktorý potvrdil, že počas návštevy v Taliansku rokovali o návrhu dizajnu pre nový model podľa Saabu. Ako uvádzajú zdroje, Pininfarina je jednou z najúspešnejších dizajnérskych firiem, pôsobiacich v Číne. BAIC popracuje na technológii a “PININFARINA S.p.A. je zodpovedný za dizajn auta, ktoré má byť predstavené tento rok na autosalóne v Shanghaji.

Pobočka BAICu – BAW (Beijing Auto Work), predstavila auto označené ako C60, vychádzajúc z modelu Saab 9-3 ako aj sedan C71, založený na koncepcii Saab 9-5, v apríli minulého roku, na autosalóne v Beijing.

Samotný BAIC má záujem dostať Pininfarinu do svojho vlastníctva, ponuka bola predložená, ale zatiaľ ešte nebolo o predaji známej talianskej dizajnérskej značky rozhodnuté. V hre sú ďaľšie spoločnosti, kanadsko-rakúska, indické ako aj ďašie čínske. Bajaj Auto, Brilliance Auto Group, Anhui Jiangling Automobile, kanadsko-rakúska Magna International a indická Mahindra & Mahindra Ltd. Mahindra je veľmi silnou spoločnosťou, spolupracujúca najmä s francúzskymi automobilkami a ich dizajnérmi ( napríklad Renault, s ktorým úspešne spolupracuje a uviedla model Mahindra Logan, ako aj s jeho návrhármi, ako pán Ajay Jain ). To je nielen pre BAIC, veľká konkurencia a čoskoro uvidíme, kto bol v hre o získanie Pininfarinu úspešný.

Zábavným bolo pri záujme o Pininfarinu, ako uvádza Bertel Schmitt, vo svojom článku, o kúpu sa uchádzajú firmy s výrobou nákladných áut a preto je namieste otázka, čo títo výrobcovia truckov chcú robiť so spoločnosťou, ktorá navrhovala Ferrari. Už BAIC je, podľa neho lepšia voľba.

Pozn. Na základe obchodných, predajných plánov automobilky Saab v Číne, nie je výlúčená úzka spolupráca BAICu a Saab. Najmä pri úvahách, v smere pravdepodobného budovania výrobného závodu pre Saab, priamo v Číne. Či tak bude, čas ukáže, či Saab bude budovať svoje zázemie samostatne.

Zdroj: Carscoop, Autonews

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy