Prihlásiť sa
19
November

Pohneme, zmeníme, či poopravíme si názor na autá z Trollhättanu? Taká bola svojho času výzva Saabu, kde “Move your mind” bolo a je hlavným aj dnes sloganom na oficiálnych stránkach výrobcu. V dnešnej dobe možeme konštatovať, že sa automobilke skutočne darí uskutočňovať plánované zmeny a výsledkom je popri momentálne najviac mediálne ospevovanom Saab 9-4X, jeho vlajková loď Saab 9-5. Model 2011 sa vracia svojou podstatou k známej severskej dizajnérskej škole a Saab sa vracia tam, domov, kde bol zrodený. Skutočne sa v mnohých malých detajloch vracia k svojej podstate, “Zrodený z lietadla – Born from Jet”.

Saab 9-5 je veľmi kvalitné auto, s prepracovanou karosériou a v modifikáciach ponúka aj viac alternatív pohonu. V priebehu svojho uvedenia na trh, prichádza sedan Saab 9-5 s viacerými motormi. Ponuka motorov sa oproti modelovému roku 2010 zdvojnásobila. V roku 2011 sa obľúbený model Saab XWD 9 9 pôvodne s turbomotorom 118 kW/ 160 PS a náhonom všetkých kôl, objavuje po prvýkrát s 2.0 litrovým naftovým dvojstupňovým turbomotorom, o výkone 140 kW / 190 PS. pri zachovaní optimálnej spotreby. Do ponuky benzínových motorov bol pridaný ekonomický, úsporný 1,6 litrový turbomotor, o výkone 132kW/ 180 PS. Tento motor prezentuje snahu Saabu, dostaý k záujemcom o Saab 9-5, hodnotný model auta za prijateľnô cenu. Ďalším z rady motorov v ponuke je 2.0 litrový motor s označením BioPower, s výkonom 162 kW / 220 PS. Palivom je v tomto prípade zmes v zložení – 85% bioetanol / 15% benzín.

Modell 2.0 TTiD – výkonný dvojstupňový turbomotor s krútiacim momentom 400 Nm pri otáčkach len 1.750 ot /min-1, poskytne maximálny výkon 140 kW / 190 PS. Zrýchlenie zo 80 na 120 km/h len za 8,4 sekúnd a z nula na 100 km/h za menej než 9 sekúnd. Kombinovaná spotreba sa pohybuje od 6,0 l / 100 km. Motor vykazuje veľmi nízky obsah emisií CO 2 – 159 g / km.

Pozn. Nasadený 2-stupňový Turbo systém – rôzna velkosť prepojenia ventilov, kde sa výfukové splodiny vedú k obidvom turbínam ( malej i veľkej ). Malé turbo tak pri nízkych otáčkach poskytuje dostatočný plniaci tlak nezývislo od zaťaženia motoru. Pri stredných otáčkach a vyššom zaťažení taktiež poskytuje malý i veľký turbokompresor dostatočný tlak, pričom sa veľká turbína aktivuje len pri vyšších otáčkach a veľkom zaťažení motora. Auto tak poskytuje dostatočný dynamický výkon pri malých otáčkach a plnohodný výkon pri zapnutej veľkej turbine, pri vysokých otáčkach.

Saab ponúka do výbavy aj “malý” 1.6 litrový benzínový turbomotor s výkonom 132 kW / 180 PS. Tento model poskytne viac ako 82 kW / 112 PS ma liter a radí sa tým k vysoko výkonným motorom v svojej triede. Poskytuje úžasný výkon pri krútiacom momente od 230 Nm, v celkovej oblasti otáčok 2.200 až 5.500 ot / min-1 ( vrátane tzv. Overboost ). Zrýchlenie z 0 na 100 km / h za 9,5 sekúnd. Kombinovaná spotreba sa pohybuje okolo 7,8 l / 100 km a hranica emisií CO2 u 179 g / km. Tento motor je ponúkaný len v typovej rade Linear, čím je umožnené záujemcom o Saab, cenovo prijateľnú kúpu nového modelu Saab 9-5.

Pre sedan Saab 9-5 prichádza do úvahy aj motor BioPower. Nový 2.0 litrový turbomotor využíva priamy nástrek paliva a variabilné nstavenie ventilov na oboch stranách ( u nasávacích aj výpustných ), čím dochádza zároveň k úspore paliva, k zníženiu obsahu emisií ale aj k zvýšeniu výkonu motora. Pre tento “Zelený motor” možno používať zmes bioetanol a benzin, ako aj zmes tohoto mixu s benzinom, v ľubovolnom pomere. Motor poskytuje, v oboch variantách, najvyšší výkon 162 kW / 220 PS pri krútiacom momente 350 Nm pri len 2.500 ot / min-1.

Nový Saab 9-5 je váčší, dlhší a širší než predchádzajúci model a rozhodne zapadá do koncepcie automobilky v rámci ponuky luxusného sedanu. Aj napriek svojej veľkosti je auto veľmi dobre ovladateľné, s výbornými jazdnými vlastnosťami. V neposlednom rade, človek sa cíti v aute veľmi bezpečne a môže si nerušene vychutnať výkon auta a pôžitok z jazdy. Mal som možnosť, zajazdiť si s ním, ako aj s upravenou verziou firmou Hirsch AG. Skutočne, s nadhľadom, Saab 9-5 je “extraklasa”. Prekrásne auto, s dokonalým vzhľadom zvonku, aj vo vnútri – interieru, s výbornou ergonometriou, s nádherným pocitom z bezpečnej jazdy, sa vraciam k mojmu komentáru z úvodu prípevku: “Zrodený z lietadla”. Saab je na najlepšej ceste vrátiť sa tam kam patrí. Už aj vďaka inováciam, aktuálnym a pripravovaným projektom, sa majú priaznivci značky, v blízkej budúcnosti na čo tešiť.

Zdroj: Saab

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.