Prihlásiť sa

Podľa posledných zpráv zo Švédska, NEVS by malo už na jeseň tohoto roku začať s výrobou áut v Trollhättane. Malo by ísť o verziu Saab kabriolet, so štandardným pohonom a ku koncu roku by sa mala produkcia rozšíriť o model Saab 9-3X. Sú to momentálne nepotvrdené zprávy, ale o tejto možnosti sa zmienil hovorca NEVSu pán Mikael Östlund. Vychádza sa zo skutočnosti, že ak sa podarí zabezpečiť 100% súčinnosť dodávateľov, tak tento cieľ nebude nereálny. Výroba by mala pokračovať v nasledujúcom roku v objeme 60 000 áut a v roku 2015 by ich malo byť až 120 000 kusov. Oslovených bolo približne 500 dodávateľov.

Samozrejme, že prioritou je pre NEVS hlavne výroba ekologicky čisteého auta, s elektrickým pohonom. Pävodný plán počítal so započatím výroby elektro-Saabu koncom roka 2013.

Iste nie je dôvodom len dopyt po Saabe 9-3, ako spomenul Mikael Östlund, ale podľa mňa najmä skutočnosť, že je to možný zdroj príjmov pre NEVS a bolo by škoda túto možnosť nevyužiť. Takže ak padne konečné a kladné rozhodnutie zo strany vedenia NEVS, tak sa budeme môcť ku koncu roku tešiť na klasické Saaby, benzín a nafta.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.