Prihlásiť sa
08
Január

NEVS – novinky 2013

Written by admin. No comments Posted in: Saab, Saab a novinky
Tagged with , , ,

Qingdao Qingbo Investment Co. Ltd., State Power Group Co. Ltd. a jeho švédske zastúpenie podpísali 7 januára trojstrannú dohodu o výrobe áut Saab v meste Qingdao, Shandong, v Číne. State Power Group Co. Ltd., so sídlom v Beijing, je dcérskou spočnosťou National Electric Vehicle Sweden AB (NEVS), ktorá kúpila Saab Automobile AB v júni 2012. Obe sú pobočkami, zastúpením spoločnosti National Modern Energy Holdings, založenej a riadene pánom Jiang Dalong (Johan Kai Jiang), Číňanom so švédskym občianstvom.

Podľa správy novín Qingdao Daily, tri strany sa v dohode zaviazali k investícii 10 biliónov Yuanov, k postaveniu závodu s kapacitou 400 000 áut značky Saab za rok. V prvej fáze, bude postavená zhruba polovica plánovanej kapacity s investíciou 4 biliónov Yuanov. Výroba by mala zahrnúť autá s tradičným ako aj alternatívnym pohonom. Okrem samotnej továrne budú vybudované administratívno predajné centrum v Qingdao.

Qingdao Qingbo Investment Co., jeden zo signatárov zmluvy, je spoločnosť založená vládou, špeciálne pre projekt Saab.

Zdroj: Chinaautoweb

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.