Prihlásiť sa
23
December

Neúspešné pokusy o záchranu a neústupčivosti firmy GM, doviedli Saab k bankrotu. Riadený bankrot, ktorý umožnil vstup investora, spoločnosti NEVS so sídlom v Trollhättane.
NEVS prevzala Saab s cieľom vyrábať v blízkej budúcnosti elektromobily. Je pravdou, že sa v podstate ešte v čase pred bankrotom, podarilo dotiahnuť do konca projekt ePower Saab, bio hybrid s alternatívnym elektrickým pohonom.
Tiež sa potvrdili predpovede, že vďaka finančnej náročnosti sa pravdopodobne NEVS bude musieť vrátiť aj k modelu s klasickým motorom, kde sa momentálne uvažuje o príprave auta s alternatívou pohonu na plyn. Každá automobilka potrebuje ostať v centre záujmu, no a aj keď elektromobil je iste zaujímavý, predsa len finančná náročnosť ako aj cena pre záujemcu je vysoká. Taktiež elektromobily potrebujú k svojej prevádzke sieť dobíjacích staníc, čo momentálne nie je ešte celkom dobre realizovateľné. No a skutočne aj cena ePower auta je minimálne takmer dvakrát vyššia než cena klasiky. NEVS taktiež predalo plne elektrický model Saab do Číny, kde by sa mali tieto autá tiež vyrábať.
NEVS už avizovalo uvedenie nových modelov na trh v roku 2013 a elektromobilu v roku 2014. Novému majiteľovi sa podarilo personálne obsadiť pozície pre spustenie výroby, podarilo sa nadviazať na spoluprácu s bývalými pôvodnými dodávateľmi dielov ako aj veľkým prínosom je podpora zo strany Švédskej vlády, keď podporila a prevzala plne kontrolu nad SAAB Automobile Parts AB, čím zabezpečila dodávky dielov v budúcnosti.

NEVS predpokladá, že bude v budúcnosti používať aj pôvodnú stránku Saabu, ktorú momentálne spravuje Saab Automobile Parts AB.

Prajeme NEVS úspešný štart do Nového roku 2013.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.