Prihlásiť sa

Victor Muller, majiteľ Spykeru, podáva žalobu na GM, za spôsobené škody pre Saab Automobile, v čase boja automobilky o svoje prežitie. Uvádzajú to dnes viaceré svetové média ako aj tlačové agentúry.

Faktom je, že mnohokrát bolo poukazované na neseriózne jednanie zo strany GM, ktoré hnalo Saab k úpadku. Konkurenčný boj je veľkým bojom, ale Saab mal na prežitie a nikdy by svojou produkciou nepredstavoval hrozbu obchodných cieľov GM. Ako spomenul Victor Muller, na príprave žaloby sa pracovalo dlhsšie, len ju nemohli podať, lebo nebola úplná. Spyker žaluje GM a požaduje náhradu škôd vo výške 3 miliard. Je presvedčený, že majú šancu v danom prvnom spore uspieť, čo by tým pádom neznamenalo koniec pôvodného Saabu.

Som presvedčený, že budú úspešní a že im môžu pomôcť aj minulí záujemcovia o kúpu automobilky, či už Číňania, ale najmä Brightwell Holdings z Turecka, kde bol najmä Alphan Manas, majiteľ spoločnosti, veľmi sklamaný prístupom GM a to už v dobe, keď Saab bol v konkurze.

Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie žaloba právnikov od Victora Mullera. Ak by uspeli, asi by mohlo aj prísť k celkovému zvratu v dianí automobilky, za predpokladu, že všetky zainteresované strany budú spolupracovať.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.