Prihlásiť sa
05
Júl

Saab 9-3 ePower

Saab 9-3 ePower

NEVS získal Saab a majiteľ ma smelé plány. Smelé, pokiaľ sa týkajú rozvoja a vývoja elektromobilu. Realita ale môže byť opäť iná.

Zašal som na túto tému polemizovať už dávnejšie, najmä preto, že všetky pokusy dosiahnuť dohodu s GM stroskotali, pre americkú neústupčivosť a neústretovosť. Dnes je situácia obdobná a veľmi ľutujem, že sa Švédi nedohodli v odpredaji Saabu s tureckým Brightwell Holdings, ktorý mal víziu a konal, jednal seriózne a bol mojim favoritom.

Čo môže alebo nemôže NEVS. Je tu stret kultúr, identifikácia sa sa s koreňmi automobilky, ak neuvažujeme o skutočnosti, že by časom všetko z Trollhätanu odsťahovali do Číny či Japonska.

Začnem tým, čo je v rukách NEVS. Má v podstate len výrobu v Trollhätane, nemá vlastníctvo k platformám, na ktorých možno budovať, nemajú v rukách logo značky. Má možnosť pokračovať len vo vývoji Phoenixu ako aj ePower Saabu. Nemá ale trh, lebo elektromobily sú pri všetkej úcte veľmi drahé, ich výroba vo Švédsku bude drahá a autá, stále pre mnoho ľudí znamenájú benzín. Iste má silného partnera v japonskom SUN Investment, čo by mohlo znamenať aj prístup na trh, ako aj vďaka pôvodu majiteľa na čínsky trh, ale všetko bude limitované cenou áut.

NEVS podobne ako Saab pod vedením Victora Mullera bude musiet hlavne produkovať klasické autá, možno by prichádzal do úvahy aj nejaký hybrid, aby sa uzavrel finančný tok smerom zpäť, aby mal aj nejaké zisky. Cestou by možno bolo venovať svoje úsilie modelom v retro štýle, podobne ako sme boli svedkami aj u iných automobiliek. Do úvahy by prichádzala platforma pôvodného Saabu, modelov Saab hatchback ako aj kacírska myšlienka, Ursaab. Retro modelu Ursaab, Saab 96, či Saab 900, by bolo podľa mňa úspešným obchodným krokom. Takýmito úvahami sa zaoberal aj Victor Muller, návrhov odbornej verejnosti na retro model Saabu bolo hodne a v podstate nič nebráni oprášiť tieto myšlienky, lebo duševné vlastníctvo patrí Saabu.

Sympatickým počinom bolo presťahovanie sa nového majiteľa do Trollhätanu, sympatickým počinom by bolo aj prejavenie podpory svetovej komunity novému majiteľovi. Čas ukáže, najmä po zverejnení plánov NEVSu do budúcnosti, či ešte budeme môcť hovoriť o Saabe, alebo sa bude spomínať už len v minulom čase.

Saab, pre mnohých z nás je mŕtvy, ak by sa nič pozitívne neudialo, lepšie žiť s príjemnými spomienkami ako sa tešiť náhrade NeSaabu.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.