Prihlásiť sa
30
Jún

NEVS a budúcnosť

Written by admin. No comments Posted in: ePower, Saab, Saab a novinky
Tagged with , ,
Saab 9-3 ePower

Saab 9-3 ePower

Švédsko-čínska investičná skupina National Electric Vehicle Sweden kúpila zostatok automobilky Saab.

NEVS má záujem o nové aktivity v Trollhättane, hlavne s výrobou elektro automobilov. Všetky aktivity ohľadom vývoja, výroby, budú sústredené chce realizovať v Trollhättane. Majiteľ NEVS je čínský podnikateľ, žijúci dlhé roky vo Švédsku, Kai Johan Jiang.

Či bude ePower Saab tým správnym orechovým, sa nedá povedať. Neochota dohodnúť sa o možnostiach využitia licencií GM, dostala Saab na kolena. Synonymom pre Saab vždy boli, predovšetkým benzín, turbo, spoľahlivosť, bezpečnosť a inovácie. Elektro-auto, to je niečo iné, než priaznivci Saabu očakávali. Dnes je ťažko posúdiť, či ePower môže byť prvým krokom, ako začať pracovať na novej platforme, alebo využiť poznatky minulosti. Pre mnohých je Saab v podstate mŕtvy. Ako sa bude dariť NEVSu a ktorým smerom sa vývoj bude uberať, na to si musíme počkať.

NEVS taktiež vstúpilo do rokovaní so spoločnostiami, vlastniacimi práva k používaniu loga Saabu, štátnou Saab AB a firmou Scania, vyrábajúcou nákladné autá.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.