Prihlásiť sa

Saab stále nie je rozpredaný, stále nie je rozhodnuté o jeho rozpredaji. Automobilka, ktorá vyprodukovala takmer 13 milionov SEK (1,5 milionov USD) dlhov.

V priebehu mesiaca, čínska firma Youngman, ktorá sa stále zaujíma o kúpu, predložila ďaľšiu ponuku administrátorom vo výške 3,3 biliónov SEK cca. 470 miliónov USD. Je to veľmi nízka ponuka, ako citovala Dagens Industry. Youngman, ktorí kúpil práva k platforme Phoenix, v konečnom dôsledku nemusí mať možnosť ju vôbec využiť, lebo ju kupoval v čase, keď sa predpokladal jej ďaľší vývoj spoločne so Saabom.

Celá situácia je komplikovaná, najmä pre vysoké dlhy, pre neochotu GM odpredať resp poskytnúť licencie ako aj záujem zo strany možných švédskych investorov. Ako aj, stále to vyzerá aktuálne zo strany Brightwell Holdings, že by prípadne vstúpil ešte do rokovaní, ale za iných podmienok, než tie nadiktované GM. GM v konečnom dôsledku nemusí na bankrote vôbec zarobiť, lebo sú iné priority ohľadom veriteľom, ktorí musia byť prednostne uspokojení.

Veľa ľudí najmä vo Švédsku prišlo síce neskoro, ale k správnym záverom, že Saab je len predsa niečo iné ako tuctová automobilová značka.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.