Prihlásiť sa
31
Marec

Rekonštrukcia Saab 900 Pick-up Truck MY1994 a vzniklo úplne unikátne auto, ktorého prestavba od počiatočného nápadu až po posledný krok bola vykonaná v Estónsku.

Myšlienka k vyrobeniu auta pochádza z polovice 90tych rokov. Pôvodne bolo plánované vybudovať pick-up zo Saabu 900 Classic, ale nenašlo sa vhodné auto k prestavbe. Preto až v septembri 2002 sa naši priatelia dostali ponukou k havarovanému autu – SAAB 900 NG 2.0i MY94, 5-dverový s manuálnou prevodovkou. Poškodená bola ľavá predná časť auta. Auto sa dostalo do dielne, ale nebolo rozobraté na náhradné diely, ale stalo sa vďačným objektom prestavby, lebo bolo v dobrom technickom stave. Auto sa dostalo do garáže, kde čakalo 1 rok. Bolo určené na prestavbu 900 Pick-Up. Akonáhle boli pripravené výkresy, začalo sa s prestavbou karosérie.

Telo rekonštrukcia začala v roku 2003 a trvala takmer 9 rokov.

2004 – bola dokončená prestavba karosérie
2005 – dodané boli sklá – na zadné sklo Triplex a nové čelné sklo 2005 – kupili ďalší SAAB 900 NG na náhradné diely, z ktorého sa použili napr. pekný béžový kožený interiér a množstvo ďalších vecí, ktoré by inak boli veľmi drahé. Bola znížená budúca ložná plocha z hliníkového plechu, ako aj bola kvôli dverám batožinového priestoru urobená nová elektroinštalácia.
2006 – sa začalo pracovať na oficiálnej registrácii. Technickí odborníci preštudovali dôkladne auto (vrátane vstavieb lôžkových výstuží) a až potom estónsky register motorových vozidiel schválil prestavbu auta na typ pick-up. Po registrácii auto prešlo bez problémov technickou kontrolou a pokračovalo sa v prestavbe montážou krytu – hardtopu. Ako riešenie na zavesenie krytu sa použili dostatočne silné závesy z auta SAAB 9-5.
2007 – bola dokončená montáž krytu ložnej plochy.
2008 – výmena motora B206 (96 kW) bol nahradený motorom B234R 165 kW). Boli inštalované kontrolný Cruise System a automatická klimatizácia. Vymenené bolo turbo spoločne s chladením oleja a potrubím. Namiesto pôvodného turbodúchadla B234R bolo inštalované B235R (TD04HL-15T). Kompletne bola vymenená elektroinštalácia s novým systémom zo Saabu 900 NG MY1997, bezpečnostné pásy ako aj ABS-systém. Upravené a opravené boli brzdy. Práce boli ukončené v novembri toho istého roka. Posledným krokom bola montáž kompletnej sady Simons – zdvojeného systému výfukových plynov.
2011 – sa realizoval návrh montáže zadného krytu centrálnym zamykaním a boli urobené nevyhnutné zmeny v elektrickom systéme.

Saab 900 NG Pick Up pripravený na svoju cestu.

Zdroj: Saab Estónsko

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.