Prihlásiť sa

Uchádzači o automobilku Saab v konkurze.

Youngman – čínska spoločnosť, ktorá je v boji o záchranu Saabu od počiatku minulého roka a pravdepodobne má záujem hlavne o novú platformu, nakoľko dohody s GM o poskutnutí licencií stroskotávajú.

Volvo Car Corporation, vlastnené čínskou spoločnosťou Zhejiang Geely Holding Group – má záujem len o určitú časť automobilky, bližšie nešpecifikovaný.

Mahindra & Mahindra je jedným z najväčšách gigantov automobilového priemyslu v Indii. Zatiaľ svoju ponuku ale nepodali – ale je predpoklad, že by bol záujem doplniť segment na trhu, ako aj je možnosť v príprave automobilu s alterntívnym zdrojom pohonu.

Brightwell Holdings – turecká spoločnosť, ktorá svojim prejavením záujmu ma podľa nezávislých zdrojov, relatívne dobré vyhliadky v tejto súťaži. Už aj preto, že oficiálne definovala záujem o kúpu automobilky ako celku, o zachovanie stávajúcej výroby v Trollhätane, ako aj o pokračovanie vývoja Saabu ePower, pretože elektromobily sú stredobodom záujmu spoločnosti.

Posledné šumy okolo Saabu zaznamenali aj debatu o prípadnom záujme automobilových gigantov BMW a VW.
Zatiaľ, čo BMW by moholo byť celkom reálne, ktoré už svojim spôsobom bolo zainteresované, úvahami o spolupráci v dodávkach motorov a pozná situáciu Saabu celkom dôverne, u VW to vyzerá na novinársku kačicu, pretože predstavitelia VW, takúto úvahu odmietli.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.