Prihlásiť sa

Dnes sa veľa rozpráva aké sú možnosti hlavných záujemcov o kúpu automobilky Saab. V hre ich je viac, medzi nimi aj Brightwell Holdings BV z Istanbulu, ktorý má záujem odkúpiť automobilku ako celok. Ťažko posúdiť, aké budú ponuky konkurentov, ale Brightwell má prednosť v tom, že má záujem o Saab ako celok, so zachovaním výroby v Trollhättane. Turecko má veľké možnosti, čo sa týka výrobných kapacít, školeného personálu. Nie je vôbec pravda, že vláda podporuje tento nákup, že je ňou podporovaná celá akvizícia Saabu, lebo táto túto možnosť rázne už v minulom roku odmietla. Odmietnutie bolo z titulu úvah o výrobe tureckej vlastnej značky automobilov, ako bol v minulosti známy Anadol, jediné skutočne turecké auto.
Turecko prezentuje množstvo svetových značiek, ktorých automobily sú vyrábané v závodoch po celom Turecko, no najmä v Burse, kde je cítiť silnú koncentráciu tureckého automobilového priemyslu.
Brightwell a tohoto pohľadu má veľmi silné zázemie, aj na základe svojich realizovaných investícii do aut s alternatívnym zdrojom pohonu. Je možné preto predpokladať, že aj u Saabu by sa realizovali najmä modely ePower.
Nebudem predbiehať udalosti, lebo ešte sa pravdepodobne Brightwell iba pripravuje ponuku podať a zhromažďuje potrebné informácie, s ohľadom na výšku investície. Ako sám Zamier Ahmed povedal, nie je ešte možné vedieť výšku potrebnej sumy k akvizícii. Budem im držať palce aby sa im to podarilo, už aj pre veľkosť trhu, dobrých dopravných možností všetkými smermi, ako aj materiálnou základňou.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.