Prihlásiť sa

Autor: Simon Warburton | 20 januára 2012

Potenciálny záujemca v konkurze o Saab, Brightwell Holdings, vraví, že čínsky výrobca Youngman koná skôr, ako je to možné, s ohľadom na ponuky k švédskemu výrobcovi.

Turecká súkromná investičná spoločnosť Brightwell, je považovaná spolu s Youngmanom, ako jedna z hlavných záujmecov o časti automobilky Saab, ale zatiaľ ešte neprišla s vlastnou predstavou k prípadnej ponuke.

“Technicky vzaté, ponuka nie je zatiaľ zostavená – pretože likvidátor k nej zainteresovaných zatiaľ nevyzval,” povedal novinárom z just-auto, partner v Brightwell Holdings, Zamier Ahmed. “Som si istý, že správca je ešte veľmi zaneprázdnený do tvorby vlastného zhodnotenia podnikov a rôznych finančných štruktúr.

“Myslím, že Youngman koná predčasne, pretože potrebujú jasne vedieť, čo kupujú. Rozprávajú o 2 biliónoch SEK (US $ 294 miliard), 4 bn SEK, 5 bn SEK, ale ako sa môžu dostať na túto sumu? Mnoho ľudí sa ma pýta, v akej sume plánujeme ponuku a aj ak som mal číslo pripravené, nie je možné zistiť výšku sumy”.

Dôležitá delegácia zo Švédska tento týždeň cestovala k Youngmanovi do Číny – za podpory európskeho automobilového dodávateľa dielov / CLEPA – s podmienkou, že s partnerom Brightwell, by podobnú misiu bolo možné uskutočniť aj v Turecku.

Výrobca súčiastok Bosch a zástupca odborov sa tiež zúčastnili stretnutia v Číne, ako aj politické osobnosti z domovského mesta Saabu v Trollhattan, v západnom Švédsku.

“Ak to bude nevyhnutné a vhodné, taktiež veľmi radi pozveme ľudí do Turecka,” povedal Ahmed.

Administrátori Hans Bergqvist z Delphi a Anne-Marie Pouteaux z Wistrand, rovnako ako aj právnik Kent Hägglund z DLA NORDIC, neboli na návšteve u Youngmana, ale generálny riaditeľ CLEPA Lars Holmqvist potvrdil, že by sa mali stretnúť s čínskym výrobcom v Štokholme.

Tlačová konferencia administrátorov v Göteborgu sa má uskutočniť zajtra ráno (21. januára), ale zdá sa, že nebudú na nej žiadne nové správy. Adminstrátori to považujú za “príležitosť” pre novinárov, klásť otázky.

Začiatkom tohto týždňa sa administrátorom dostalo kritiky zo strany škandinávskych dodávateľov dielov FKG, ktorého generálny riaditeľ Frederik Sidahl pre just-auto povedal: “Od advokátov sa nám nedarí získať žiadne informácie”

Youngman nebol bezprostredne k zastihnutiu, preto bez jeho komentára.

Zdroj: Just Auto

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.