Prihlásiť sa
08
December

Muller, šije novou dohodu

“Budeme rokovať, o riešení, ktoré nepotrebuje účasť ani súhlas GM.”

Victor Muller má s Youngman plán ako začať nový obchod, v ktorom by pôžička v sume 5,5 miliardy zachránila Saab.

Saab Automobile rokuje s Youngmanom a čínskymi bankami o pôžičke vo výške 600 miliónov EUR na 2 roky, povedal v stredu generálny riaditel Saabu, v telefonickom rozhovore pre Automotive News v Číně.

Pracujeme na dohode, ktorá by vôbec nemala požadovat účať GM, povedal včera pre TTELA Victor Muller. Teoreticky máme čas až do dňa keď okresný súd rozhodne o zrušení či pokračovaní rekonštrukcie.

V podstate sa v súčasnej dobe pracuje na variante pre novú dohodu, ktorá nepožaduje schválenie GM, pretože vlastnictvo spoločnosti Švédske automobily, zostáva bez zmeny. Youngman tak vďaka tomu, bude môcť dlouhodobo financovať Saab. Pointa? Schopnost predať to, čo je klasifikované ako štátne autá pre domáci trh, akonáhle sa spustí výrobná linka a nakoniec – dovtedy, pokiaľ licencované technológie GM nebudú nahradené novými vlastnými technológiami Phoenix. Podľa informácií agentúrý TTELA, musí byť toto riešenie čínskych investícií v zahraničí, schválené vnútroštátnymi orgánmi.

Informačný odbor Saabu včera informoval o pokroku v rokovaniach Stockholme a že sa pracuje na výplate miezd v krátkej dobe.

“Môže sa stať čokoľvek, ale v súčasnej dobe myslíme, že to bude u Saabu fungovať”, povedal Eric Geers, riaditeľ.

Načasovanie?

“Pokiaľ možno v ďaľších hodinách”, ale to je možno príliš optimistické. “Je jasné, že Youngman má veľký zájem o riešenie, pretože ak sa zamyslíte, už by nás dávno opustil”, povedal Geers.

Podľa Victora Mullera, Lofalkova žiadosť k zastaveniu rekonštrukcie nie je prekážkou, ktorá by bránila rokovaniam v Štockholme, a,hovorí, že Saab podľa jeho názoru, bude s najväčšou pravdepodobnosťou žiadať o pokračovanie v procese.

Samozrejme ale len ak budeme mať pre to, zo zákona vyplývajúce právne podklady a samozrejme, obchod bude krytý Youngmanom.

Času je málo a Mullen nevylúčil ano možnosť, že sami požiadajú o vyhlásenie bankrotu. “Ak nemôžete nájsť fungujúce riešenie, môžeme sa dostať do situácie, keď by to bola jediná možnosť”, povedal Muller pre TTELA.

Zdroj: TTELA- Anna-Karin Nils Gustafsson

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.