Prihlásiť sa
05
December

Saab pokračuje v rokovaniach s nemenovanou čínskou stranou čínskou bankou. Swedish Automobile potvrdili, že diskutujú s firmou Youngman, ale odmietli potvrdiť, či je ešte aj Pang Da v hre.

Dôležitým bodom je hlavne preklenovací úver a výplata miezd zamestnancom, kde podľa švédskej tlače je podaných cez 600 žiadostí o ich výplatu.

Dnešný deň priniesol veľké množstvo informácií, týkajúcich sa predaja podielu čínskej strane a na druhej strane informáciu o rozporuplnom poslaní či konaní správcu reorganizácie pána Lofalka. Swan sa vyjadril, že ak bude Lofalk pracovať proti Saabu, požiada o zmenu na poste správcu – administrátora. Písomne boli vyrozumené všetky zainteresonané strany, ako aj samotný správca Lofalk. Zároveň sa vedenie Swanu usiluje o stretnutie s kompetentnými osobami zo švédskej vlády. Predseda správnej rady Swanu, pán Hans Hugenhotz potvrdil pripravenosť a ochotu cestovať do Stockholmu, k diskuzii o vlastníctve Saabu. Swan tvrdí, že Lofalk na sa nezhostil úlohy správcu, keď sa v rozpore s predloženými návrhmi snaží získať absolútny podiel vo firme pre spoločnosti Geely a Pang Da. Svojim konaním, podľa Swanu marí snahu Swanu, k dosiahnutiu dohôd dlhodobého financovania automobilky. S Lofalkom sa nikomu nepodarilo skontaktovať, ani Swanu ani novinárom.

Rokovania pokračujú, výsledok je neistý.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.