Prihlásiť sa

Update: Dohoda pripravená a čaká na schválenie

Uverejnené dnes 03.12.2011 v novinkách na Saabsunited

Podľa dostupných informácií TTELA, v Štokholme bola odsúhlasená po dlhom rokovaní možná vlastnícka štruktúra pre Saab, a veríme, že bude schválená na všetkých úrovniach, a to aj GM.

Štruktúra bola podpísaná Victor Mullerom a bola vypracovaná s čínskym partnerom Youngman. Presne tak, aj keď návrh je nejasný, ale zdá sa,že Youngman ustúpil od svojich predchádzajúcich prianí, aby mal väčšinový podiel v Saabe. Nie je nepravdepodobné, že Youngmans sählasí teraz s účasťou pod 20%, aby vyhovel podmienkam stanovenými v General Motors.

V dohode s treťou stranou, pravdepodobne nie čínska, je tiež tento podiel menšinový. Napriek tomu je však nejasné, či Pang Da zohrá ešte nejakú úlohu v novej vlastníckej štruktúre. Problémom je podľa zdrojov TTELA, že Pang Da bol tým, čo tlačil na vačeinový podiel v Saabe, väčší než by bol akceptovaný GM.

Pang Da nebol, počas posledných dní, prítomný na rokovaní v Štokholme. Nová dohoda je zrejme jediná šanca Saabu, ako sa vyhnúť bankrotu. Doklady boli zaslané GM včera a teraz sa s napätím očakáva na reakciu z Detroitu.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.