Prihlásiť sa
12
November

GM nie je žiadnou prekážkou

Written by admin. Komentáre sú deaktivované Posted in: Saab, Saab a ludia, Saab a novinky
Tagged with , , , , ,

GM nie je žiadnou prekážkou

GM nie je žiadna absolútna prekážka pre dohodu s Čínou, povedal vedúci nákupu u Saab Kjell-Ake Eriksson. Potvrdil, že ich najväčším problémom je čas a peniaze. Saab Automobile môže reálne zisková v roku 2014, súdi Eriksson,za predpokladu začatia výroby. Eriksson hovorí o nádeji aj napriek neistej situácii v Saabe.

Rizikom je, že nemáme pripravenú dohodu. Súhlas GM, dlhového úradu a Európskej investičnej banky ako súhlas ostatných strán stále chýba, hovorí Eriksson.

Je presvedčený, že zamietnutím transferu technológií a licencií GM pre Saab, sa celá záležitosť nemusí ukončiť. pretože z dlhodobého hľadiska budeme nezávislý od GM a my máme veľmi potešujúcu platformu Phoenix. Problém je, že ak sa nám nepodarí získať GM, tak strácame čas a peniaze.

Záujem čínskych firiem nemenia ani problémy s GM. Je to otázka vývoja technológií v porovnaní so západom. Samozrejme, je to v tom, že keď porovnáme, ako dlho trval u nás rozvoj, koľko času by oni potrebovali k nákupu naše technológie.

Je Phoenix, ktorý nie je viazaný zmluvou, tak atraktívny, že Číňania by boli spokojní len jeho zahrnutím do zmluvy?

To vedia iba čínske spoločnosti.

Zdroj: TTELA

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy