Prihlásiť sa

Saab spoločne s čínskou stranou hľadajú riešenie problému predaja, či prevzatia autobilky, najmä ak GM nesúhlasí s predajom, s odôvodnením na ich budúce obchodné aktivity v Číne a vo svete.

“Budeme bojovať až do úplného konca,” povedal predvčerom Victor Muller pre denník TTELA. Müller sa usiluje o dosiahnutie novej dohody a presvedčiť General Motors, aby súhlasil a to hlavne ak pred uplynutím tohto týždňa. GM sa v pondelok vyjadrilo, že súčasnou dohodou predať Saab od Swanu čínskym spoločnostiam Youngman a PangDa, by GM ukončilo všetky dohody, týkajúce sa technologických licencií pre Saab.

Hľadanie riešenia stále prebieha, alebo je to “work in progress”, ako povedal Victor Muller. A taktiež od včera vieme, že Youngman sa nevzdal snahy získať Saab a stále chce kúpiť spoločnosť.

“Samozrejme, že áno. Ak máte obavy, nemôžete uspieť vo svete biznisu. Problémy budú vždy existovať a musíte len nájsť riešenie, a nielen sa vzdať,” povedal pre TTELA Rachel Pang z Youngman.

Dnes Dagens Industri uvádza, že aj Youngman a PangDa sú pripravení, ísť do Detroitu vyjednávať s GM. Správy v medzinárodných médiách z minulého týždňa, o finančných problémoch Pang Da, zdvihol vlnu nedôvery vo Švédsku a je to problém považovaný za rovnako veľkú prekážku pre uskutočnenie predaja Saabu spoločne s odmietnutím GM, predávať technológie Saabu, vlastneným Číňanmi.

Pozn. Už som už pred časom spomenul, že je záujem hlavne o novú platformu na základe konceptu Phoenix, nakoľko nová modelová paleta, by sa mala odvíjať od neho. GM vlastní licencie na momentálne vyrábané Saaby, Saab 9-3 a Saab 9-5, na platforme Epsilon.

Zdroj: TTELA, Dagens Industri

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.