Prihlásiť sa


Vladimír Antonov usilujúci sa pomôcť Saabu, je stále persónou “non grata”, u švédskych politikov, previazaných so švédskou vládou a EIB. Preto sa rozhodohol preskúmať možnosť podania žaloby, aj o prípadnú náhradu škôd… Ako uvádza článok v SvD, kde bol uverejnený rozhovor žurnalistov s Antonovom, švédska politická garnitúra koná presný opak, než by Saab potreboval. Antonov tvrdo kritizuje postoje politikov, zainteresovaných strán ako aj postoj EIB. Tiež sa javí byť nehoráznosťou označovať Antonova ako Saab-špekulanta. Skôr si myslím, že skutočne na rozdiel od menovaných EIB, švédskej vlády a politikov, ktorí sa hrabali v jeho firme, urobil resp. sa snaží urobiť pre Saab viac dobrého, ako mu uškodiť. Situácia vyzerá asi tak, že Antonov je skutočne ochotný a schopný pomôcť SWAN a Saab Automobile v situácii, keď sa zúfalo snažia dostať k úverom a ďalšiemu financovaniu.

“Preto som sa rozhodol preskúmať možnosti podať žalobu, a to vrátane nárokov na náhradu škody, ktoré môžu byť predmetom záujmu rôznych strán, vrátane mňa, EIB, niektorých úradníkov v EIB, vo švédskej vláde a niektorých vládnych úradníkov osobne,” uviedol Vladimír Antonov vo vyhlásení.

Iný komentár: “Tým, že odopiera SWANu a Saab Automobile pomoc, prístup k financovaniu, ktoré môžem ponúknuť, čo tieto spoločnosti chcú, zúfalo potrebujú, banky a švédska vláda konajú proti všetkým zúčastneným, zúčastneným stranám, najmä Saabu a zamestnancom SWAN , dodávateľom, obchodníkom, veriteľom a akcionárom, ” uviedol Antonov…..

Tak uvidíme, ako sa situácia vyrieši, lebo Saab potrebuje pomoc a švédska vláda by sa mala skutočne zobudiť, začať konať v prospech Saabu, najmä ak už sú poučení “vybrakovaním Saabu zo strany GM, ktoré sa jeho predajom finančne a konkurenčne zahojilo” a ak skutočne nechce Saab, svojim postojom pochovať.

SvD

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.