Prihlásiť sa
21
Júl

Švédske automobily NV, Pang Da Trade Co Ltd (Pang Da) a Zhejiang Youngman Lotus Co, Ltd (Youngman), majú naozaj veľké plány pre Saab. Švédska automobilov a Youngman obaja podpísali dohodu o založení spoločného podniku vo Švédsku na Saab k vývoju troch modelov. Spoločný podnik 50/50% bude vyvíjať tri “úplne nové” vozidlá, vrátane Saab 9-1, 9-6 a 9-7.

V rámci podniku, známeho ako “New Product Joint Venture”, Saab navrhne a vyvinie nové autá Saab a zároveň Youngman bude poskytovať finančnú podporu. “V procese vývoja týchto troch nových modelových radov, bude Saab Automobile zodpovedný za riadenie a správu návrhov, vývoja a testovania na započatiu výroby a za poskytovanie ďalšej nevyhnutnej technickej podpory ako aj kontroly kvality,” uvádza sa vo vyhlásení.

“Tento spoločný podnik ponúka Saab Automobile možnosť vytvoriť modely, u ktorých nebolo uvažované ani financovanie v pôvodnom podnikateľskom zámere: napríklad, teraz budeme môcť vytvoriť malý Saab, auto vstupnej úrovne, ktoré už dlho na špičke našich želaní, “povedal Victor Muller, generálny riaditeľ spoločnosti Saab.

Saab bude naďalej využívať existujúce kapacity, z jeho oddelenia technického vývoja v Trollhattane.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.