Prihlásiť sa
07
Júl

Saab získal súhlas

Written by admin. No comments Posted in: Saab, Saab a novinky
Tagged with , , ,

Zdroj: Saab 07.7.2011 Saab Automobile

Aktualizácia výroby a predaj a spätný lízing nehnuteľností

Trollhättan Saab, Švédsko: Švédske automobily NV (SWAN) oznamilo, že Saab Automobile AB (Saab Automobile) získal konečné schválenie od Európskej investičnej banky, NDO a švédskej vlády, na predaj a spätný lízing majetku Saab.

Konzorcium švédskych realitných investorov na čele s Hemfosa Fastigheter, vrátane Brinova Fastigheter AB, PEAB a Weland Fastigheter kúpia 50,1% akcií spoločnosti Saab AB nehnuteľností, za celkovú sumu 255 miliónov SEK, čo odráža úpravu transakčnej ceny, za jeden rok prenájmu. Z 255 miliónov SEK, bude 205 miliónov švédskych korún vyplatených v hotovosti pri uzavretí transakcie a zvyšných 50 miliónov SEK vo forme dlhopisov, prevoditeľných na akcie spoločnosti. Investori majú právo, aby zvýšili svoje podiely na 300 miliónov SEK, v lehote 30 dní po uzavretí za podobných podmienok. Zmluvné strany by mali dnes uzavreť transakciu.

Vďaka tejto transakcii, SWAN a Saab Automobile záskali o 61 miliónov EUR viac, potrebných na ďalšie finančné záväzky z posledných týždňov. Saab Automobile pokračuje v rokovaní s dodávateľmi na dodávky materiálu a obchodných podmienok a je blízko k dosiahnutiu dohody. SWAN a Saab Automobile budú pokračovať v rokovaní s niekoľkými ďaľšími stranami, aby záskali ďalšie krátkodobé financovanie, smerujúce k obnoveniu a udržaniu výroby, vrátane ukončenia čerpania úveru v rámci systému EIB.

Vzhľadom k tomu, že niektorí dodávatelia Saab Automobile vyžadujú dlhší čas potrebný na obnovenie dostatočných zásob a oneskorenie je v dôsledku období letnej odstávky u mnohých európskych dodávateľov. Saab Automobile plánuje obnoviť výrobu v utorok 9. augusta, za predpokladu, že sa splnia vyššie uvedené kritériá.

Zdroj: Saab Media

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.