Prihlásiť sa

Trollhättan, Švédsko: Saab – Švédska automobilka (švédsky automobilov, skôr Spyker Cars NV) oznamuje, že čínska spoločnosť objednala 582 vozidiel Saab, v celkovej hodnote 13 miliónov EUR od spoločnosti Saab Automobile AB (Saab Automobile) a plná predplatba by sa mala realizovať tento týždeň, a to poskytuje Saabu Automobile možnosť krátkodobého financovania, smerujúceho k zaplateniu miezd svojim zamestnancom a vykonať čiastkové platby dodávateľom.

Švédska automobilov Saab Automobile pokračuje v rokovaní s niekoľkými stranami, k ďalšiemu krátkodobému financovaniu, aby bolo možné obnoviť výrobu. Nemá však žiadnu záruku, že tieto rokovania budú úspešné a že ďalšie krátkodobé financovanie bude možné. Taktiež prebiehajú rokovania o predaji a spätnom prenájme nehnuteľného majetku automobilky Saab.

Victor Muller, generálny riaditeľ spoločnosti Saab Automobile a Swedish Automobile, povedal: “Som potešený oznámiť túto dohodu, pretože zaisťuje časť potrebného krátkodobého financovania pre Saab Automobile a umožňuje nám vyplátiť mzdy našich zamestnancov, do konca tohto mesiaca. Manažment Saab Automobile je zaviazaný spoločnosti a jej zamestnancom. Vážim si rozhodnutie členov únie, aby odstúpili z predstavenstva spoločnosti Saab Automobile. Veľmi ľutujem aktuálny nedostatok peňazí, ktorý je príčinou nezaslúženého utrpenia pre všetkých. Vytrvalo sa snažíme nájsť riešenie súčasnej situácie. Dúfame, že zabezpečíme ďalšie krátkodobé financovanie, ktoré je potrebné na dosiahnutie dohody so všetkými našimi dodávateľmi, aby sme znovu mohli spustiť výrobu, čo najskôr”.

“Záujem pána Vladimíra Antonov o účasť ako investor / finančník vo švédskej automobilke pretrváva, ale stále ešte čaká na rozhodnutie a povolenie, od účastníkov konania vyrovnania vo švédskom štátnom dlhovom úrade (NDO), už viac ako 8 týždňov. Akonáhle bude rozhodnutie získané, bude môcť pán Antonov poskytnúť v tejto kritickej dobe, toľko potrebnú finančnú pomoc a kapitál Saab Automobile. Tvrdo tlačíme na úrad, aby sme získali toto zásadné rozhodnutie, čo najskôr, ako to bude možné. ”

Spoločnosť “Swedish Automobile” bude aktualizovať informácie o novom vývoji.

Zdroj: Saab Media


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.