Prihlásiť sa
14
Jún

Prevezme Čína Saab?

Written by admin. No comments Posted in: Saab, Saab a novinky
Tagged with , , ,

Saab sa borí s problémami, najmä z dôvodu nedostatku voľných finančných zdrojov na platbu dodavateľom dielov. Po nedávnom odstavení a opätovnom spustení výroby, opät sa výroba 9 júna zastavila. Victor Muller a vedenie automobilky stále rokuje a vyjednáva podmienky na vstup ďaľších možných partnerov a trvalé spustenie výroby, lebo pribudli objednávky na autá a je potrebné už nepretržite vyrábať.

Švédska automobilka pravdepodobne získa dvoch nových partnerov z Číny. Saab v boji o prežitie poskytne mimo spoločnosti majoritný podiel dvom čínskym firmám. Dohoda v objeme naplní rozpočet celkovo o 245 miliónov eur v hotovosti, rozdelí spoločnosť holandského majiteľa a kupci, predajca áut Pang Da získa 24 percent a skupina Zhejiang Youngman Lotus celkovo 29,9 percentný podiel v Saabe.

Popritom sa plánuje vytvoriť 3 spoločné výrobno – predajné spoločnosti v Číne. Bola už podpísané nezáväzné vyhlásenie o spoločnom zámere, ktoré ešte vyžaduje schválenie, aj vlád v Štokholme a Pekingu. Bude možné ho očakávať v priebehu 2-3 mesiacov, ako povedal Victor Muller. Holanďania sa snažia už týždne zabezpečiť dostatok peňazí pre Saab, pretože finančné problémy sa znovu vynorili, nakoľko sa dodavatelia boja o zaplatenie svojich dodávok a tak neposkytujú Saabu dostatočné množstvá dielov, potrebných k výrobe. Spyker sa aj predtým snažil dostať podporu na záchranu Saabu od čínskej spoločnosti, ale ako vieme dohoda s Hawtai Motors zlyhala.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.