Prihlásiť sa

Reuters dnes zverejnil článok o možnom návrate Antonova k Saabu, s 29,9% podielu v spoločnosti. Antonov nedávno kúpil Spyker – výrobu športového vozidla z divízie Spyker-Saab, takže je všetko krok pred ukončením. Rovnakí ľudia, v rovnakej spoločnosti, ale majú len inú štruktúru. Viď nižšie uvedenú správu od Reuters.

VIĽNUS 24. marca (Reuters) – Ruský bankár a podnikateľ Vladimír Antonov vo štvrtok povedal, že bolo jeho cieľom vrátiť sa, s takmer 30 percent akcié do holandského Spykeru, ktorý vlastní švédska automobilka Saab.

Antonov bol pôvodne súčasťou riešenia pre Spyker, kúpiť Saab od General Motors, ale musel sa tým prestať zaoberať po tom, čo čelil obvineniu z prania špinavých peňazí, čo on popieral. Nezávislým vyšetrovaním bolo očistené svoje meno.

“Rokujeme v súčasnosti o tejto možnosti so švédskou vládou. Máme už 29,9 percenta akcií, a tak by sme chceli obnoviť tento proces,” povedal na tlačovej konferencii v hlavnom meste Litvy, kde načrtol plány jeho bankovej skupiny SNORAS.

Povedal, že otázka jeho návratu do Saabu, už bola vyriešený s General Motors, ktoré má prioritné akcie v Saabe a on teraz rokuje so švédskym štátom, ktorý má zaručenú od EIB pôžičku, vo výške 400 miliónov EUR pre Saab. “Očakávam, že rozhodnutia, by mali byť prijaté, v priebehu niekoľkých mesiacov,” dodal Antonov. Hovoril, že by mohol mať podiel v Spyker tým, že kúpia akcie z novej emisie a niektorých existujúcich akcií.

“Mal by som v pláne investovať až 15 miliónov EUR, ale to ešte uvidíme, koľko peňazí oni budú (Saab) potrebovať. Spyker minulý mesiac vyhlásil, že odpredal svoju produkciu luxusných športových vozidiel Antonovovi, abu sa mohol plne zamerať na Saab. Spyker má predpoveď predaj áut Saab 80.000 vozidiel tento rok a 120.000 v roku 2012 potom, čo predal 31.696 vozidiel v roku 2010.

Antonov povedal v novinovom rozhovore, že videl predaj Saabov 60.000 až 65.000 vozidiel tohto roka, čo je výrazne pod cieľovou hranicou. Rozprávajúc vo Vilňuse, povedal, “že Saab mal dosť peňazí, aby sa mu podarilo predať plánovaný počet automobilov. “Ale … na to by bolo dobré mať likvidný vankúš, a myslím, že tých 15.000.000 EUR by malo stačiť,” dodal.

(Doporučené Nerijusom Adomaitis, písomne ​​Patrickom Lannin; editoval Will Waterman)

Zdroj: SaabWorld

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.