Prihlásiť sa
03
Marec

Saab prvý na svete: Saab IQon

Written by admin. No comments Posted in: Saab, Saab a novinky
Tagged with ,

Saab prvý na svete – Otvorená inovácia v oblasti informačných systémov v aute.

Saab Automobile mení automobilový priemysel informačných systémov, zapojením externých partnerov do “otvorenej inovácie” pre rozvoj svojho nového konceptu informačného systému IQon, používajúci operačný systém Google Android.

Saab IQon prináša a poskytuje úplne nový užívateľský zážitok v oblasti informačného systému, ktorý spája a kombinuje, všetko najlepšie z oblasti priemyslu mobilných zariadení a inovatívneho ducha Saabu, k vytvoreniu informačného systému pre budúce generácie vozidiel Saab.

Užívatelia si budú môcť sťahovať širokú škálu aplikácií, on-line služieb a multi-mediálnych funkcií, poskytovaných prostredníctvom obchodu Saab IQon. Saab poskytne externým vývojárom aplikačné rozhranie (API) k programovaniu vozidla, ktoré poskytuje prístup viac ako 500 signálom z rôznych snímačov v aute. Tieto merajú, napríklad rýchlosť vozidla, miesto a smer jazdy, zaťaženie vodiča, rýchlosti otáčania, uhol volantu, otáčok motora a krútiaceho momentu, vnútornú a vonkajšiu teplotu, barometrický tlak ako aj pozíciu slnka.

Kolektívna stratégia rozvoja u Saabu – otvorená inovácia – je “prvá” v automobilovom priemysle vôbec a poskytuje rýchlejšiu, efektívnejšiu a flexibilnejšiu alternatívu ku konvenčnému, vlastnému vývoju informačných systémov pre automobily.

IQon ponúka vstavané počítačové platformy spojené s modemom, ktorý saautomaticky pripojí k internetu, keď je v aute zapnuté zapaľovanie. K službám, vrátane audio a zábavných vysielaní, online navigácie a lokálne ukladanie hudby, poskytuje prístup 8 palcový dotykový displej.

Systém IQon je uvedený prvýkrát v koncepte auta Saab Phoenix na autosalóne Ženeva 2011. Beta verzia systému IQon je už inštalovaná firmou, pre užívateľov, v testovacích vozidlách.

Zdroj: Saab

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.