Prihlásiť sa

Saab 96 v akciiUž od prevzatia Saabu od firmy GM v minulom roku, sa hlasne uvažuje nad návratom Rally Teamu Saab do svetovej súťaže. Spyker, respektíve Viktor Muller, už podľa viacerých zdrojov oslovil a stretol sa s organizátormi podujatia. Saab by sa mohol, podľa všetkého, opätovne zúčastniť WRC už od od roku 2012. Aj Vladimír Antonov, ruský multimilionár a veľký priaznívec Saabu, podnikol kroky, spejúce k účasti “Teamu Saab” na šampionáte. Ako bolo spomenuté v svetovej tlači, návrat Saabu je očakávaný v blízkej budúcnosti, keď Antonov uzavrel obchodnú transakciu s firmou North One Sport, najmä keď vyrovnal jej dlhy.

Saab a Victor Muller
Otázkou ostáva, s akým autom by sa Saab zapojil do súťaží. Na jednej stránke sú priaznivci auta Saab 9-3 a na druhej, priznivci malého modelu, ktorým by mohol byť napríklad nový model Saab 9-1 či Saab 9-2.
Saab má za sebou roky úspešného pôsobenia v motoristickom športe. Z histórie by sme mali spomenúť najma jazdcov ako Stig Blomquist, Per Eklund, lietajúci Fín Simo Lampinen, ženskú stranu zastupujúca Greta Molander, Pat Moss a samozrejme legendárneho Erica Carlssona, známeho aj pod priliehavou prezývkou “Eric na streche”, ktorý preslávil Saab najmú jeho pamätnými víťazstvami v pretekoch Rally Monte Carlo, či britskej RAC Rally.

Saab sa zúčastňoval vrcholných podujatí po dobu takmer 30 rokov (1950-1979). Pretekalo sa s autami Saab 92, Saab 93, Saab 96 a veľmi populárny bol Saab 99.

Návrat by iste uvítalo množstvo priaznivcov po celom svete, ako aj Rally team Saabsunited ale aj z Saab Rally USA, kde sa stále so Saabmi preteká.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.