Prihlásiť sa
14
Február

Trollhättan, Švédsko, 14 február 2011 / PRNewswire / – Prvý komerčne vyrábený Saab 9-4X crossover zišiel z montážnej linky v továrni Ramos Arizpe v Mexiku.

(Foto: http://photos.prnewswire.com/prnh/20110214/DE47764)

Prezident a generálny riaditeľ Saab Automobile Jan Ake Jonsson bol pri spistení riadnej výroby, len tri mesiace potom, čo bol Saab 9-4X predstavený, minulý rok v novembri na Aitosalóne – 2010 Los Angeles Auto Show. K Jonssonovi sa pridali výkonný riaditeľ výroby Anders Svensson a produktový manažér Saabu 9-4X Mikael Jacobsson.

Prvé vozidlo – číslo podvozku 00001 – Ľadovo perlový model Aero s 2.8V6 turbo motorom, je viazaný na skoršiu mediálnu testovaciu jazdu v Spojených štátoch, než bude dopravený do Švédska a vystavený v múzeu automobilov Saab.

“Je to veľký deň pre Saab,” povedal Jonsson. “Príchod 9-4X je ďalším dôležitým krokom v napĺňaní našeho obchodného plánu. Tento športový a výrazný produkt výrazne posilní našu značku a dá nám novým vozidlom prístup k dôležitému segmentu, ktorý stále rastie, najmä v Spojených štátoch.

“Uvádzajúc Saab s pokročilým XWD pohonom všetkých kolies a adaptívnym riadením podvozku, Saab 9-4X sa dostane do predaja v Spojených štátoch v máji, v Európe a na iných svetových trhoch je predaj naplánovaný od augusta.

Zdroj: Saab Automobile AB

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.