Prihlásiť sa

Keď Saab predstavil svoj prvý na batérie poháňané vozidlo, Saab 9-3 ePower, nadšene sme vyhlásili:

S plánovaným dojazdom 125 kilometrov, rýchlosťou 0 až 60 míľ za hodinu, zrýchlením menším než 8,5 sekundy, Saab prvým elektrickým vozidlom Saab 9-3 ePower, prináša automobilka s vážnosťou batériami poháňaný mix. Na základe 9-3 Sport Combi vozidla, Saab 9-3 ePower ponúka všestrannosť, prepravné možnosti, ktorá zvyčajne chýbajú v segmente batériami poháňaných áut.

Časť pôsobivého výkonu ePower môže byť pripísaná použitím robustných 4400 článkov lítium-iónovej batérie Boston-Power Swing, ale aj použitie 135 kW elektrickým motorom UQM PowerPhase posilňuje plánovaný výkon Saabu podľa špecifikácie. 135-kW (181 koní) jednotka je založená na menšom 100 kW PowerPhase motore, ktorý poháňa kolesá Coda Sedanu. Na základe, vyplývajúceho z jeho elektromotoru, očakávame, že Saab 9-3 ePower získa hviezdičky výkonom ( u batériami poháňaného vozidla) a v závislosti testovania Saabu.

Dvoj-trojročné testy 70 kusov 9-3 ePowers začnú koncom tohto roka, vo Švédsku. Saab má v úmysle využiť poznatky z testovania na ceste a zhodnotiť ich vo výrobe vo vysokovýkonných elektrických vozidiel.

Zdroj: Autoblog

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.