Prihlásiť sa
24
Január

Saab vo Švédsku a jeho problémy

Written by admin. No comments Posted in: Saab, Saab a ludia
Tagged with ,

Hrozí Saabu zablokovanie jeho činnosti? Zaujímavé články sa objavili vo švédskej tlači, menovite v TTela.se.

Okrem iného sa v jednom článku uvádza, daňový únik milionov EUR do daňových rajov, peniaze a provízie poradcov autobilky. Týka sa to aj Volva. 39 konzultantov, ktorí pracovali pre Saab a Volvo, pre britského zamestnávateľa, majú svoje odmeny v “čiernych” peniazoch v daňových rajoch. Kriminálka už vyšetruje.

Správna rada grófstva Västra Götaland v spore so Saabom. Milióny mzdových záruk pre Saab Automobile. Spustí sa proces vrátenia peňazí, v skutočnosti 83000000. Exekučný súd rozhodol v piatok obnoviť proces, kde ide o viac, ako 110 miliónov EUR z Saab Automobile. Spoločnosť proti rozhodnutiu odvolala.

Zaujímavé je, že sú to resty z čias GM a asi by mala Švédska vláda, skôr Saabu pomôcť, namiesto exekúcií a ostatných právnych sporov, z čias “tunelovania” automobilky. Sú to spory, ktoré v prípade úspechu žalobcov, môžu položiť automobilku, v športovej terminológii: “na lopatky”. O čo ide, by snáď vedel vysvetliť len GM.

Zdroj: Exekucia, Cierne mzdy, Zabavenie Saabu

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy