Prihlásiť sa

Nikto netušil, ze sa Saab rýchlo zotaví z jeho blizkeho konca v minulom roku, a že švédska značka bude mať čoskoro najsilnejšiu modelovú radu vo svojej 73-ročnej histórii, vďaka investíciám bývalého majiteľa GM a neustále obchodom sa zaoberajúcim, novým majiteľom Victorom Muller.

Do roku 2012, bude mať Saab najširšiu, najnovšiu modelovú radu vôbec, povedal Muller, tento týždeň po večeri v reštaurácii Roast restaurant v Detroit’s Book Cadillac hoteli.

A tri nové vozidlá, ktoré sú v tomto showroome nezahŕňajú auto, ktoré naozaj Mullerovi zvyšuje tep – moderná verzia Saab 92, v tvare kvapky, sedan ktorý začal tradíciu efektívnych, moderných a nekonvenčný áut. Posledným vlastníkom sa nepodarilo urobiť Saab ziskový, preto je ľahké zdieľať Mullerove nadšenie, keď ho dal holandský finančník do pohybu, napriek skutočnosti, že Spyker, exotický výrobca áut, sústavne stráca peniaze.

GM dal Saab do likvidácie, zastavil práce na montážnych linkách a prestal dodávať autá pre obchodníkov, predtým než Spyker získal Saab vo februári 2010. Muller očakáva, že Saab dosiahne zisk v roku 2012 a dúfa, že bude predávať 120.000 vozidiel po celom svete. Do konca tohto roka, bude mať spoločnosť v predaji nový model 9-3, vedľa športového sedanu 9-5, ktorý práve sa dostal do predaja a športový crossover Saab 9-4X, ktorý sa začne dodávať v polovici roku 2011.

Saab 9-5 a Saab 9-4X boli oba vyvinuté GM, ešte pred tým ako sa rozhodlo predať Saab. Prezentujú sa elegantným dizajnom a technológiou, vrátane pohonu všetkých kolies a efektívnymi preplňovanými motory.

Saab 9-3 bude prvý produkt novej, nezávislej automobilky Saab. Auto bude jazdiť na podvozku vyvinutom inžiniermi Saabu, na rozdiel od platformy GM, ktorú značka používala od roku 1994.

Ďalší Saab 9-3 bude prvým Saab, z návrhu šéfa dizajnu Jason Castriotu, ktorí pred vstupom do Saabu v marci 2010, pracoval na luxusných automobiloch, ako je Ferrari 599 GTB Fiorano a Maserati Gran Turismo. Castriotov dizajn robí voz dlhší, širší a okamžite rozoznateľný, že je to Saab.

“Nepotrebujete vidieť logo, aby ste vedali, že je to Saab,” povedal Muller.

Nemenej dôležité je, že Saab 9-3 bude testom Mullerovej stratégie formovania spojenectva s výrobcami automobilov a s dodávateľmi. To bude zahŕňať motory BMW a unikátny elektrický systém pohonu všetkých kolies, ktorý Saab vyvíja s Detroitským dodávateľom “American Axle”. Pár malých elektrických motorov bude poháňať zadné kolesá vozidla, keď motor BMW bude poháňať predné. Je to jedinečný prístup, ktorý by mohol výrazne zvýšiť výkon a spotrebu paliva a výrazne náklady, než konvenčné hybridné a elektrické-systémy vozidiel.

Muller očakáva, že Saab bude ziskový, keď sa začne predávať nový Saab 9-3, v roku 2012. “Predali sme 125.000 vozidiel v roku 2007, keď modelová rada pozostávala z 10 rokov starého Saab 9-5 a sedem rokov starého Saab 9-3,” povedal. “V roku 2012, budeme mať najširšiu a najnovšiu modelovú radu v histórii firmy, a náš cieľ bude 80.000 až 85.000 predaných áut.”

Saab má dostatok peňazí pre všetky vývojové práce do roku 2012, hovorí Muller, ale firma potrebuje partnera na uskutočnenie sna, výrobu auta Saab 92. “Trh prémiových malých áut je miesto, kam patrí,” povedal s odvolaním sa na vozidla ako Mini Cooper a Audi A1. “Saab bol lídrom na tomto trhu v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch” s modelmi Saab 92 a Saab 96, “povedal. “Saab by tam mal byť lídrom aj teraz.”

K uskutočneniu, Saab potrebuje partnera, s prvotriednou platformou pre malé luxusné automobily. Platforma spoločnosti Phoenix, ktorá bude oporou v roku 2012 pre Saab 9-3, pojme autá a crossovery od kompaktných až po veľké.

“Urobiť Saab 92, potrebujeme ďalšieho partnera,” povedal vo štvrtok pri poháriku Muller. “Myslím, že ho máme, ale nemôžem povedať, kto to je. Nepoznám ešte harmonogram, ale veľmi skoro. Čím skôr, tým lepšie.”

Autor: MARK PHELAN – phelan@freepress.com alebo 001-313-222-6731.
Foto: KATHLEEN GALLIGAN / Detroit Free Press

Zdroj: Freep

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.