Prihlásiť sa
29
December

Kto je Ajay Jain?

Dizajnér s bohatými multikulturálnymi a medzinárodnymi skúsenosťami. Ukončiac štúdium dizajnu vo Švajčiarsku, Ajay pracoval v mnohých štátoch Európy ( Nemecku, Angicku, Francúzsku, Švédsku ) a najmä doma, v Indii. Ako jeden z mnohých auto-dizajnérov ma cit identifikovať podstatné znaky rôznych kultúr, čo mu umožnilo pracovať pre francúzske, švédske, americké, nemecké, japonské, rumunské i kórejské automobilové značky.

Ajay získal svoje vzdelanie v “Design at the Art Centre College of Design vo Švajčiarsku veľmi mladý. Mal vtedy len 17 rokov. Ajay bol za svoje štúdium odmenený stážami – rok 1994 u Adam Opel AG. – GM, ktorý sponzoroval aj projekty Volkswagen 1993, Adam Opel AG. – GM, pre Volvo v roku 1994, ako aj podpora jeho diplomovej práce, Indický Concept Car pre Mercedes-Benz AG v roku 1995.

Ajay mal možnosť, počas 15 rokov ako automobilový návrhár, navrhnúť mnoho exteriérov i interiérov áut, či už pre samotnú výrobu áut alebo len ako štúdie. Vonkajší vzhľad Renault Sandero Stepaway Brazília 2008 a interiér Opel Trixx Concept Car – 2004, ktoré boli predstavené v Ženeve, sú príkladmi rozmanitosti Ajayovho dizajnu.

Ajay bol po rokoch svojej činnosti v Indii, kde založil a uviedol do života, dizajnérske štúdio – Indian Design Studio v Bombaji, viedol dizajnérsku súťaž “IndDesign” a reprezentoval Renault v Indii, v spolupráci s partnermi Renaultu a Mahindra Automotive. V januári 2009 bol povolaný späť do Francúzska, aby sa pripojil k vysoko kreatívnemu tímu dizajnérov Renaultu v Paríži, kde pôsobí dodnes.

….. Text bol skrátený a viac sa dočítate a plnší prehľad o jeho životnej dráhe prináša stránka AJay Jain Car Designer Fan Club ma Facebooku.

Nás čo najviac zaujíma, sú jeho štúdie, týkajúce sa áut Saab. Návrhy nadčasové, s veľmi elegantnými, jednoduchými vonkajšimi tvarmi, plne charakterizujú švédsku značku. Pár obrázkov, ktoré sa iste všetkým budú veľmi páčiť.

Viac o práci Ajay Jaina prinášaju stránky fanklubu na Facebooku, ale aj stránky dizajnérov, kde prezentujú svoju prácu.

Zdroj: Facebook, Coroflot, Cardesignnews

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.