Prihlásiť sa

V osemdesiatych rokoch minulého storočia sa zrodil nápad, vyrábať pre Saab turistické, kempingové nadstavby, ako sme poznali napríklad u VW Bus – Westfalia. Autorom nápadu bol Arwo Pullola, podľa ktorého sa aj kamper nazýval ( TOP + OLA, kde top bola nadstavba a “ola” koniec jeho mena ). Vznikol tak názov TOPPOLA.

Projekt od neho kúpili Peter Malmberg a Matts Mollestam, ktorí sa predtým zaoberali loďami. Tí začali s prvou výrobou nadstavby – projekt EMICO v roku 1982. Projekt bol pripravený pre model Saab 99 hatchback, neskôr kvôli technickým zmenám sa nadstavba montovala na autá s karosériou hatchbackSaab 900, Saab 900/II, Saab 9-3 ako aj na Saab 9000.
Výmena zadných dverí za nadstavbu, u Saab 99 hatchback trvala cca 15-30 minút. Váha nadstavby sa pohybovala podľa modelu do 250 kg. Tým, že boli neskôr vybavené aj kúrením, kamper sa dal používať aj v zimnom období.

1982 – 1984 Projekt EMICO trval dva roky 1982-1984
1985 – výroba zastavená, Toppolan sa nevyrábal
1986 – 2006 výroba pod novou firmou SCANDO

Rok 2006 definitívne znamenal koniec produkcie a firma hľadala následnika, ktorý by prevzal výrobu, bohužiaľ bez úspechu.

“Toppolany” sa vyrábali pre Saab a napr. aj pre Ford Sierra a Scorpio. V zámorí, firmy zaoberajúce sa nadstavbami, sa začali obzerať po iných typoch áut a na prestavbu sa im celkom pozdáva napr Škoda Superb… Či ešte niekedy bude Saab vyrabat model hatchback, dnes tažko povedať, aj keď celkom iste by sa priaznivci Saabu potešili.

Zdroj: TOPPOLA, Jalopnik, Wikipedia, Saabcentral

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy