Prihlásiť sa

STOCKHOLM (Reuters) – Ruský podnikateľ Vladimír Antonov stále verí, že dostane podiel v Saabe, ktorý teraz vlastní holandský výrobca superáut Spyker Cars NV, uvádza sa v dnešnej švédskej tlači. Antonov bol vylúčený z pôvodnej dohody s General Motors Co, ktorý ho nepravdivo obvinil, z údajnej hospodárskej kriminality, prania špinavých peňazí a iných falošných hororových príbehov.

Miesto toho ale Antonov požičial 100 miliónov EUR (133200000 USD) firme na Spyker a zamestnal súkromných vyšetrovateľov, majúcich za úlohu preskúmať jeho možný návrat do novej formácie.

Švédské noviny Svenska Dagbladet uviedli, že Antonova správa bola preverená konzultantami IPSA International a že v správach sa nenašla žiadna skutočnosť, ktorá by potvrdzovala kriminálnu činnosť spojenú s Antonovom.

V súčasnej dobe sme v rokovaniach s GM o rôznych možnostiach. Antonov povedal, citujem: “ak by sa ma pýtali, tak mám stále ešte zájem o kúpu Saabu”.

Antonov uviedol, že má dôveru v budúcnosť Saabu, napriek zníženej predpovedi predaja pre rok 2010.

Zdroj: Automotive News

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.