Prihlásiť sa

Každé meno názov či označenie vyrobeného auta Saab začína čísliom 9. Vysvetlenie je pritom veľmi jednoduché, pretože to znamená, že “toto nie je vojenské vozidlo.”

V časoch roku 1930 keď bola spoločnosť založená, Saab bola skratka pre Švédske Letectvo, Ab ( ekvivalent pre AS). Následne po druhej svetovej vojne, nakoľko Saab bol striktne leteckou spoločnosťou, bolo rozhodnuté, že civilné projekty budú začínať označením s 9. Saab 90 a 91 boli civilné lietadlá.

Ďalší projekt Saabu bolo auto. Nakoľko to už nebolo vojenské vozidlo, autu bolo pridelené číslo 92. Odvtedy vždy čísla začínali číslicou 9 netrvalo dlho a Saab začal používať troj či štvorčíslie k označeniu áut.

V roku 1998 bol by mal mať Saab číslo 90,000. Od tej doby, Saab sa vrátil zpäť a zdvojnásobil číslice, ale tie už boli teraz oddelené. V riadnom označení v texte, sú číslice písané s pomlčkou uprostred, ako napr.: 9-5. Druhá číslica označuje iný typ auta.

Ako aj napr. u BMW, druhá číslica znamená relatívnu veľkosť a cenu auta. Nasleduje po nej X, ako napr. 9-2X, čo znamená náhon všetkých kôl.

Zdroj: Cartype

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.