Prihlásiť sa

Skutočne ma ide šľak trafiť, ked pri “brouzdaní” na internete, čítam kecy aký je Saab a najmä ak čítam, “chudák Saab” vyžíva techniku ako Opel Vectra a neskôr nová Insignia.
Skôr by som tvrdil, že je to naopak, s prihliadnutím na systematické “vykrádanie” Saabu, jeho bývalým majiteľom – GM, to ani inak dopadnúť nemohlo. Čo sa dialo so Saabom som priniesol v článku Pravda o Saabe pod GM.
Nemožem si pomôcť, ale Saab bol vždy prínosom pre automobilový priemysel, aj keď uznávam dlhoročnú históriu a tradíciu značky Opel. Bohužiaľ, časy sa menia a z podstaty sa žiť nedá a GM je dôkazom, že Saab bol vždy o krok ďalej v inováciách a preto, kvôli minimalizácii nákladov a zvýšením ziskov musel byť Saab obetovaný v prospech Opla. Však by sa nepredával Opel, ak by bol Saab veľmi kvalitný. Saab nemohol pokračovať vo vývoji svojich vlastných motorov, nemohol zdokonalovať dizajn, musel sa podriadiť uniformite sveta, čím utrpel najmä pôvodný švédsky ráz auta ako aj jeho celková kvalita. A nebolo bo to spôsobené neschopnosťou tvorcov, dizajnérom vo Švédsku, ale celkovo obchodnou politikou GM. Svoju rolu iste v “politike GM” zohrala i skutočnosť, že automobilový moloch ako Opel, je ľahšie vydierateľný, ako menší švédsky Saab. Hrozba položenia na lopatky jednej y najväčších automoboliejk sveta, bola aj v čase boja o záchranu Saabu, stále aktuálna. Najmä, ak sa tiež plánovali racionalizačné opatrenia, napr. ako ukončenie výroby v belgických Antverpách. Nedalo sa to realizovať naopak, aby Opel slúžil Saabu, lebo Opel ma obrovsky podiel na trhu a je jedným z najdôležitejších výrobcov v Nemecku. Ono čas potvrdzuje, aké boli či su hry GM, keď pritlačilo k múru vládu Spolkovej republiky a získalo úver, ktorým sanuje najmä svoje podlžnosti v Amerike. GM boduje na burze cenných papierov, ale odborníci sú opatrní. A konieckoncov, zisky plynú nikde inam.
Saab má štastie, má majiteľa ochotného pre značku tvrdo pracovať, má tím kvalitných inžinierov a tým i budúcnosť pred sebou. Preto je dnes na mieste, tak prepotrebná trpezlivosť, pokiaľ sa jednotlivé modely vrátia k svojej pôvodnej kvalite. Úspechom je už uvedenieSaab 9-4X, ktorý podobne, ako ajSaab 9-5, model 2011 má svoje muchy, ale podstatným faktorom je skutočnosť, že automobilka žije, odtraňuje trpezlivo chybičky krásy u nových modelov a systematicky pripravuje do predaja či výroby nové modely, ktoré budú spĺňať požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Zázraky sa nedajú urobiť od večera do rána.
Tiež je pre Saab dôležitý, záujem ľudí, fanúšikov značky, obdivovateľov a potenciálnych nových zákazníkov. Mnoho predajcov po celom svete potvrdzuje, že mnoho ľudí z tých, čo prišli na skúšobnú jazdu s cieľom si auto dôkladne “ošahať”, sa po zvážení pre a proti, vrátilo a stalo sa hrdým majiteľom Saabu. Iste Saab nie je jediné auto na svete, iste nie je tiež tiptop, ale v súvislosti s jeho užitkovými vlastnosťami, svojou originalitou, jazdnými vlastnosťami, ekonomikou a v neposlednom rade pasívnou bezpečnosťou pasažierov, sa radí medzi najkvalitnejšie autá na trhu. Odmysliac si eleganciu aut Saab, neprehliadnuteľnosť na ceste, je veľmi dôležitým faktorom k rozhodnutiu jeho kúpy aj cena, kde je Saab konkurencie schopný a dokáže držať krok so svojimi konkurentami. Veľmi potešia recenzie, najmä z Nemecka, keď aj nemeckí žurnalisti, odborníci na autá, vyhodnotia Saab na prvom mieste.
Aj zo spomínaného je vidieť, že to nie je so Saabom až také zlé a že si svojich spokojných zákazníkov vždy nájde. Len to treba skúsiť a posadiť sa do nových modelov a reálne porovnať plusy i mínusy. Saab mal vždy viac plusov ako mínusov, svoju kvalitu, čoho sú dôkazom aj autá s vekom, nad 20 rokov, ktoré podnes spoľahlivo slúžia verným zákazíkom.
Ťažko v dobe uniformity, kooperácii, s jediným cieľom a to zisku, porovnávať ale Saab je Saab, Saab nikdy nebol a nie je žiaden Opel, Opel je snáď Saab.

Moje osobné úvahy sa nemusia stotožňovať s názorom čitateľov, preto nepovediem polemiku, či a ako a prečo a načo….

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.