Prihlásiť sa

Všetci priaznivci švédskeho Saabu, boli presvedčení, že sa predaj uskutoční, aj ked GM hádzalo pánovi Mullerovi “klacky pod nohy”. Jedným z nich bola aj informácia a podanie, že pan Vladimír Antonov je zapletený do kriminálnej činnosti. Rozumní ľudia tomu v januári tohto roku neverili a dnes sa potvrdilo, že to boli asi len spravodajské hry a pán Antonov, žiadnu kriminálnu činnosť nevyvíjal. Článok bol prevzatý zo švédskeho di.se . Pre Saab to znamená veľa, aj z dôvodu spolupatričnosti dvoch pánov, Viktora Mullera a Vladimira Antonova, ako aj možnosti naštartovať cestu nových Saabov tak, ako si minulý rok predstavovali, ked o ziskanie automobilky od GM, spoločne bojovali..

Antonov zbavený obvinení

Nemôžu sa nájsť žiadne dôkazy, že bývalý spoločník fy Spyker pán Vladimír Antonov bol zapojený do zločinu. Dokazujú to dva nezávislé audity, podľa vyjadrenia švédskeho Dagens Industri.

To bolo vo februári 2010, keď holandský výrobca športových automobilov Spyker kúpil Saab Automobile od GM. Predpokladom k dohode bolo, že Vladimír Antonov zmizne a nebude vystupovať ako spoločník vo firme Spyker.

Zdrojom DI bolo podozrenie GM, že Antonov bol zapojený do viac než pochybných a vyložene ilegálnych činnosti, ako je pranie špinavých peňazí.

Podozrenie muselo byť prijaté švédskou vládou, ktorá tiež mala vzťah k procesu predaja a dala na základe podnetu americkej firmy Kroll, skúmať činnosť Vladimíra Antonova.

DI prečítal správu. V žiadnom prípade, sa Krollu nepodarilo preukázať ich podozrenie. Antonov sa osvedčil pri prešetrovaní, ktoré on sám začal potom, čo GM predaj pozastavil a stane sa vlastníkom Saabu. Zistilo sa, že neexistuje žiadny dôkaz, že Vladimír Antonov alebo niektorý iný člen jeho spoločností sú alebo boli zapojené do organizovaného zločinu alebo prania špinavých peňazí, píše DI.

Saab prezident Viktor Muller sa netají, že chce späť Antonova ako , partnera, spolumajiteľa

“To je to, čo som sa snažil povedať, po celú dobu. Antonov bol krivo obvinený, je čestný muž a musí mať svoju dobrú povesť obnovenú,” hovorí na DI.

di.se
Publikované 2010-12-15 06:14

Zdroj: DI.SE

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.