Prihlásiť sa

26 November 2010 | 08:27 GMT | Mihnea Radu

Saab verí v obchodné úspech so 9-4X

Vedenie Saabu sa rozhodlo predávať svoje vozidlá na nových trhoch, ako je Čína, Rusko, Brazília a Mexiko od prvej polovice roka 2011. Jeho luxusný crossover, Saab 9-4X, bude prvý model, ku ktorému sa dostanú zákazníci v Číne, na jar budúceho roka. 2012 Saab 9-4X, ktorý mal svoju svetovú premiéru v roku 2010 LA Auto Show, sa začne predávať v USA na budúci rok v máji a cena začína na 34,205.- USD (EUR 25., 768). Bude sa predávať v Európe a na ďalších trhoch od augusta 2011. Je to dôležitý krok švédskej značky v čase renesancie ako nezávislého výrobcu luxusných vozidiel.

SUV bude k dispozícii s motormi, voľiteľne s dvomi možnosťami: 3,0-litrovým V6 motorom bez preplňovania, ktorý poskytuje maximálny výkon 265 koní a zrýchluje z 0 až 100 km / h (62 mph) za 9.0 sekúnd, a 2,8-litrovým preplňovaným motor V6, ktorý poskytuje maximálny výkon 300 koní, pri točivom momente 400 Nm, a zrýchlenie obnáša len 8,3 sekundy z nuly na 100km / h (62 mph). Oba motory sú spájané so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Pokročilá riadiaca technológia vrátane systému Saab XWD, sofistikovaného pohonu všetkých kôl, ktorý riadi krútiaci moment medzi prednou a zadnou nápravou. Systém ponúka optimálnu jazdné vlastnosti vo všetkých podmienkach, za sucha alebo dažďa, na každom povrchu, na ceste alebov teréne.

Crossover má veľmi charakteristické rysy, ako je čelné sklo a dverové stĺpiky, ktoré dotvárajú charakteristicky dojem. Celkový vzhľad vozidla je bez zbytočných ozdôb. “Entry-level varianty budú vybavené 18-palcovými, šesť-lúčovými diskami z ľahkých zliatin, zatiaľ čo Aero modely budú dodávané s 20-palcovými, deväť lúčovými (‘vo vzhľade turbíny’) zliatinovými kolesami, rovnako ako aj čiernou mriežkou chladiča.

Zdroj: Autoevolution

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.