Prihlásiť sa

Swade uverejnil na stránke Saabsunited veľmi pekný článok, týkajúci sa reštaurácie starého auta Saab, pôvodného prvého modelu Saabu 92. Auto verne zrekonštruoval, za pomoci ľudí znalých problematiky, 19 ročný chlapec z Dánska. Pomáhal mu otec, ktorý poskytol fotografický material z rekonštrukcie. Práca trvala takmer dva roky a výsledok bol fantastický. Práce ukončil v čase, keď sa mal uskutočniť míting v Trollhäattane, takže nič mu nebránilo v ceste, aby svoje dielo vystavil na obdiv fanúšikom Saabu, priamo vo Švédsku.

Vozidlo je Saab 92B, z roku 1953 a bol zakúpený v marci 2009 v Östersund Švédsku. Bol vhodný na reštaurovanie. Blatníky, kapota a dvere mali málo hrdze, čo predstavovalo max. 100 hodín práce. Štruktúra podvozku, predná podlaha bola v poriadku približne na cca. 90%, zadné podlahy 60%. Jedine kabína / interiér bol zdevastovaný, takže sa muselo pracovať, pozvárať, opieskovať a pozinkovať karosériu, aby mohla byť následne ošetrená epoxidovou ochrannou vrstvou pred vlatným náterom. Potom boli všetky blatníky, kapota a dvere namontované na konštrukciu, a to trvalo približne 200 hodín práce. Plech bol použitý 3 mm a nie 0-7 mm, ako bol bežne používaný v tej dobe – v roku 1953. Motor a prevodovku, bolo treba len vyčistiť, namaľovať, nakoľko opravy už boli vykonané predchádzajúcom vlastníkom. Auto bolo nalakované v zodpovedajúcej farbe, hnedej a bielej, so 6 mm červenou čiarou na rozhraní farieb. Použité bola, v dvoch vrstvách, epoxidová, čierna lesklá farba, potom hnedé a biela pred červenou čiarou ako aj dve vrstvy transparentného laku. Interiér bol úplne nahradený novým šedým koženým interiérom, namontovaným na pôvodné miesto v podlahy.

Auto je použitými dielmi 100% originál….

Jacob potreboval k reštaurácii 1200-1500 hodín. Na aute, okrem pieskovania, pozinkovania a lakovania, všetko ostatné bolo vykonané Jacobom, to bola jeho práca.

Originálny článok je možné si prečítať na stránke Brown Saab 92

Zdroj: Saabsunited

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.