Prihlásiť sa

Švédsky Saab, lepšie povedané, švédska automobilka s holandským majiteľom, oslávi na Autosalóne, 19.-28. novembra 2010, v Los Angeles, premiéru s modelom Saab 9-4X.

Saab9-4X

Je to druhý model, ktorý uvádza na trh Spyker, po záchrane automobilky. Saab 9-4X vypĺňa medzeru v segmente malých terénnych automobilov. Je to po prvýkrát v histórii automobilky, čo Saab uvádza takýto typ auta. Saab 9-4X sa v svojom vyhotovení vracia k švédskym tradíciam. Konštrukcia Saab 9-4X je niečo medzi terénnym kombíkom Saab 9-3 a novou limuzínou 9-5, ktorá je zároveň, označovaná za vlajkovú loď automobilky.

Auto s pohonom všetkých kôl, bude uvedené so základným benzínovým motorom 3,0 L V6 a výkonom 265 HP. Verní tradíciam, je k dispozícii aj Aero verzia, benzínový motor 2,8 L s priamym nástrekom a turbom, o výkone 300 HP. Pre potreby európskych zákazníkov prichádza do úvahy aj model s naftovým motorom.

Na autosalóne bude značka, zastúpená aj modelom Saab 9-5, o ktorej sa zmieňujem v samostatnom článku.

Verme, že premiéra bude úspešná a že sa Saabu podarí napĺňať predstavy o jeho lepšej budúcnosti.

Mega World News Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google Yahoo Buzz StumbleUpon Weekend Joy

0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

You must be logged in to post a comment.